Селтик успя! (видео)

Селтик избегна едно от най-големите унижения в славната си история. Шотландският колос разгроми с 3:0 Шахтьор (Караганди) и се класира за групите на Шампионската лига. "Детелините" бяха загубили гостуването си в Казахстан с 0:2 и върху тях тегнеше огромно напрежение, но футболистите на Нийл Ленън се справиха. Нещата в реванша вървяха към продължения, но в добавеното време Джеймс Форест вкара така важния трети гол във вратата на Шахтьор и вдигна трибуните на крака. Другите попадения за Селтик бяха дело на Крис Комънс и Георгиос Самарас.

Селтик и преди беше правил подобни обрати в евротурнирите, но победата срещу Шахтьор не дойде никак лесно. В първите минути домакините бяха напрегнати и играта им изобилстваше от грешни подавания. Първия гол падна точно преди почивката, когато Крис Комънс получи топката от Самарас и с далечен удар препарира стража на гостите Мокин.

Веднага след старта на второто полувреме шотландците се втурнаха в атаки и бързо стигнаха до ново попадение. Рикоширал удар прати топката в краката на Самарас, а гръкът с лекота опъна мрежата - 2:0. При този резултат Шахтьор показа, че не е отбор за подценяване и Адам Матюс трябваше да чисти от голлинията, а след това Хищниченко уцели гредата.

Стадионът избухна малко след края на редовното време, когато Антъни Стоукс премина цялата защита на казахстанците и намери непокрития Форест, а той отблизо вкара гола на победата.

СЕЛТИК - ШАХТЬОР (КАРАГАНДИ) 3:0 (1:0)
1:0 Комънс (45)
2:0 Самарас (48)
3:0 Форест (90+2)