Турнир на талантите U14 : Зона Бургас - Зона Благоевград

Лудогорец се изправя срещу логиката и традицията

Довечера Лудогорец гостува на Базел в мач-реванш от плейофите за влизане в групите на Шампионската лига. Българският първенец отстъпи преди седмица на "Васил Левски" с 2:4 и този резултат сам по себе си не оставя почти никакви шансове на "орлите" за краен успех. Отборът на Стойчо Стоев пропусна шанса си, след като поведе с 2:1 в началото на второто полувреме, а в минутите до края се видя, че разликата в класите между двата тима е сериозна. Днес Лудогорец ще излезе освободен от напрежението и ще се опита да покаже хубав футбол на "Санкт Якоб Парк". В разград се надяват, че домакините могат да подценят двубоя и това да им изиграе лоша шега.

Традицията е изцяло против българите, когато става дума за гостуване на швейцарски отбори в евротурнирите. Никога роден представител не е печелил в страната на шоколадите и часовниците, единствено Левски и Локомотив (София) са стигали до равенства. "Сините" правят 0:0 със Санкт Гален в турнира за КНК през 1969 година след победа с 4:0 в първия мач. Локо (София) постига същия резултат срещу Ксамакс през 1985 година, но след 1:1 в София отпада. Любопитното е, че и в двата двубоя за "железничарите" играе настоящият треньор на Лудогорец Стойчо Стоев.

Стоев смята да направи промени в състава в сравнение с първия мач. Бразилецът Шоко ще замести наказания си сънародник Жуниор Кайсара на десния фланг на защитата. Отляво ще е Йордан Минев, а в центъра ще си партнират Александър Барт и Козмин Моци. двойката вътрешни халфове ще са Светослав Дяков и Христо Златински, а пред тях ще действа звездата Марселиньо. Очаква се титуляр да бъде новото попълнение Върджил Мисиджан за сметка на неубедителния Даниел Абало. Холандецът ще атакува по лявото крило, а отдясно ще е Иван Стоянов. Роман Безяк отново ще води атаката, а Мишел Платини ще влезе през второто полувреме.

Наставникът на Базел Мурат Якин предупреди футболистите си да подходят сериозно и да не се отпускат въпреки солидния аванс. Бившият швейцарски национал ще пусне състава от двубоя в София. Джовани Сио ще централен нападател, а по крилата е се разчита на Валентин Щокер и най-добрия футболист на Базел Мохамед Салах.

Мачът на "Санкт Якоб Парк" започва в 21.45 часа и ще бъде ръководен от шотландеца Уилям Колъм.

Вероятни състави:

БАЗЕЛ (4-3-2-1): Зомер; Фосер, Шер, Айети, Сафари; Елнени, Ф. Фрай, Диаз; Салах, Щокер; Сио
Старши треньор: Мурат Якин
ЛУДОГОРЕЦ (4-2-3-1): В. Стоянов; Шоко, Моци, Барт, Й. Минев; Златински, Дяков; И. Стоянов, Марселиньо, Мисиджан; Безяк
Старши треньор: Стойчо Стоев

СЪДИЯ: Уилям Колън (Шотландия)
СТАДИОН: "Санкт Якоб Парк", Базел
НАЧАЛО: 21.45 часа