Диего Лопес измъкна Реал Мадрид (видео)

Реал Мадрид постигна втора измъчена победа в Примера. В последен мач от втория кръг "белите" надвиха с 1:0 като гост Гранада, но трябваше да треперят за трите точки. Домакините изиграха много силно второ полувреме и само отличните намеси на вратаря Диего Лопес запазиха минималния аванс на Реал. Победното попадение за тима на Карло Анчелоти бе дело на Карим Бензема в 10-ата минута.

Срещата на "Лос Карменес" беше много интересна, а очакванията за лесен успех на мадридчани не се оправдаха. Въпреки това, те запазиха пълния си актив от точки и се присъединиха към Барселона, Атлетико Мадрид, Атлетик Билбао и Виляреал, които също нямат грешка до момента.

Икер Касийяс отново остана на пейката на Реал, а титуляр бе Диего Лопес. Атаката се водеше от Карим Бензема. Кристиано Роналдо бе поставен на левия фланг, а пред бранителите действаше Лука Модрич.

Домакините от Гранада излязоха само с един нападател в лицето на Юсеф Ел-Араби.

Реал поведе още в 10-ата минута след гол на Карим Бензема. Дълъг диагонален пас намери непокрит Роналдо, който спря топката за Бензема и французинът опъна мрежата. Ранното попадение сякаш приспа столичани и те допуснаха доста грешки, но преди това можеха да водят с 2:0. Попадение на Месут Йозил беше отменено заради изпълнен без съдийски сигнал фаул от страна на Анхел ди Мария. Секунди по-късно Йозил отново излезе на стрелкова позиция, но вратарят на Гранада Роберто Фернандес скъси ъгъла и парира изстрела на германския национал.

В 19-ата минута дойде и първият шанс за домакините. Ел-Араби стреля силно, но Диего Лопес спаси с крак. Последваха няколко добри флангови атаки на Гранада, при които се видя, че защитата на Реал не е достатъчно стабилна. Малко преди почивката Кристиано Роналдо имаше възможност да стреля от удобна позиция, но в последния момент ударът му бе блокиран.

Втората част бе по-интересна и заслугата е на домакините, които погледнаха по-смело към вратата на кралския клуб. В 57-ата минута футболистите на Гранада имаха претенции за дузпа, но реферът Фернандес Естрада правилно прецени, че Алваро Арбелоа е играл с гърди, а не с ръка в наказателното поле. Не след дълго Иско напомни за себе си. Испанският национал майсторски финтира защитник и си освободи пространство за изстрел, но той бе спасен от Роберто Фернандес.

В оставащите минути ситуации имаше и пред двете врати, но по-напористи бяха домакините. В добавеното време те бяха много близо до изравняването, но отново Диего Лопес показа класа и съхрани минималния аванс на Реал.