Литекс повали сензацията Любимец след куп пропуски и инфарктен финал (видео)

Отборът на Литекс победи с 2:1 приятната изненада Любимец в последен мач от 6-ия кръг на "А" група. Мирослав Будинов откри в 49-ата минута, а Вилмар Джордан изравни за "оранжевите" със страхотно попадение в 70-ата минута. Армандо Ваюши донесе победата на своя тим в 93-ата минута.

Преди това ловчанлии удариха две греди. Първо това стори Ваюши в 22-ата минута, а след него и Васил Божиков 180 секунди след почивката. В 66-ата минута пък гол на Джордан не бе зачетен заради нарушение на нападателя. Футболистите на Златомир Загорчич се отчетоха и с куп невероятни пропуски. В 87-ата минута минута те останаха с човек повече на терена заради червен картон на бранителя на Любимец Илия Мунин.

Успехът доближи Литекс на точка от лидера Лудогорец. "Оранжевите" са втори с 14 точки, а шампионите имат една повече. Новаците в елита пък са 4-и с 12 точки. В следващия кръг те приемат Левски.

Гостите първи успяха да стигнат до удар към противниковата врата в 6-ата минута, когато Майкъл Тевия стреля от воле право в ръцете на Евгени Александров. Малко след това Славчо Шоколаров центрира към Будинов, но ударът с глава на нападателя не бе точен.

"Оранжевите" се активизираха мигновено и на свой ред успяха да създадат няколко положения. Първо удар на Александър Цветков в 10-ата минута бе уловен от Радослав Рашков, а след него два пропуска направи Джордан. В 19-ата минута Ваюши отправи опасен удар, но Рашков бе на мястото си и отрази.

В следващите минути натискът на Литекс стана още по-яростен. В 22-ата минута Юрген Джазула намери Джордан в наказателното поле, колумбиецът навърза двама защитници на Любимец и подаде на оставения непокрит Ваюши, чийто шут срещна левия страничен стълб и излезе в аут.

В 40-ата минута отново албанското крило бе близо до откриване на резултата, но техничното му изпълнение бе отразено от стража на Любимец.

В началото на втората част гостите бяха близо до гол, но Тевия не бе точен. В 48-ата минута далечен удар на Васил Божиков затрудни максимално вратаря на новаците в "А" група, който закачи леко топката и тя срещна дясната греда.

Досущ както в гостуването на Ботев (Пловдив), Любимец успя да поведе в резултата в 49-ата минута. Повториха се и главните действащи лица - Антон Огнянов центрира, а Будинов се разписа с глава.

В 60-ата минута домакините поискаха дузпа за игра с ръка в наказателното поле на Любимец, но реферът Стефан Павлов прецени, че такава няма и даде сигнал играта да продължи.

В 66-ата минута ловчанлии стигнаха до гол. Той бе отбелязан с глава от Джордан, но при борбата за топката колумбиецът изблъска с ръце Стилян Николов и съдията отсъди фаул.

В 70-ата минута обаче тъмнокожият таран бе безпощаден. Той получи топката в наказателното поле, овладя на гърди и се завъртя, след което със силен удар от точката за изпълнение на дузпа насочи кълбото в горния ляв ъгъл на вратата за 1:1.

В 79-ата минута Джазула получи възможност да вкара втори гол за Литекс, но стреля слабо по земя и топката бе отразена от Рашков.

В 87-ата минута Илия Мунин напусна терена заради втори жълт картон, а минута по-късно вратарят на Любимец направи наглед невъзможното и спаси удар на Божиков от няколко метра.

В добавеното време Рашков парира на голлинията удар на играч в оранжево и отрази още един мощен шут, а Джемал Берберович не нацели вратата от отлична позиция. Неистовите усилия на играчите на Литекс обаче дадоха резултат дълбоко в добавеното време, когато Ваюши се реваншира за многото си пропуски и с добре пласиран изстрел донесе трите точки на тима си.