ПСЖ с първа победа за сезона

Френският първенец Пари Сен Жермен постигна първа победа за сезона като гост на Нант в третия кръг на Лига 1. Парижани сломиха "канарчетата" с 2:1, като автор на първото попадение за столичния тим стана уругвайския нападател Единсон Кавани. Той се разписа в 24-ата минута, след като получи подаване от Златан Ибрахимович.
Първото полувреме беше изиграно перфектно от тима на Лоран Блан и само късметът спаси Нант от още попадения. Необяснимо защо обаче след почивката ПСЖ беше на път да изпусне победа, която изглеждаше сякаш държи здраво в ръцете си.
На няколко пъти стражът Салваторе Сиругу спаси вратата си след изстрели на нападателите на Нант през втората част, но беше безпомощен, след като защитникът на ПСЖ Алекс насочи топката към собствената си врата. Изравнителното попадение от автогол дойде в 52-ата минута. До края имаше достатъчно време за ПСЖ да обърне резултата и точно това се случи в 73-ата минута, когато Лавеци довкара отбитата от вратаря на Нант топка след удар на Лукас във вратата за 2:1.