Лацио тръгна с 2:1 над Удинезе (видео)

Носителят на Купата на Италия Лацио стартира с измъчена победа над Удинезе в новия сезон на Серия А. Римските "орли" спечелиха с 2:1 на своя стадион "Олимпико". Любимата за тифозите на Лацио трибуна беше затворена, заради расистки скандирания по време на мача за Суперкупата срещу Ювентус.

Домакините започнаха много активно двубоя и първият гол не закъсня. Бразилецът Ернанес откри головата си сметка, като стреля от невъзможен ъгъл и направи безпомощен стража на гостите Келава. За отбелязване е, че и миналата година автор на първия за сезона гол за Лацио стана Ернанес. Окрилени от гола домакините продължиха да атакуват.

Само 2 минути по-късно Келава фаулира в наказателното поле Мирослав Клозе и реферът отсъди дузпа. Италианският национал Антонио Кандрева застана зад топката и я прати в мрежата.

През второто полувреме Лацио намали значително оборотите и играта се изравни. Гостите от Удинезе започнаха да поглеждат към вратата на Федерико Маркети. В 60-ата минута след една мълниеносна контраатака Луис Муриел беше изведен сам пред вратата и успя да намали на 1:2. Това вдъхна смелост на гостуващия тим, който започна все по-често да атакува и играта се пренесе в половината на Лацио.

Последният четвърт час изобилстваше от нерви, но в крайна сметка резултатът се запази и така Лацио стартира с победа новия сезон.