Уникална драма пред 4500 зрители в Горна Оряховица - Етър се добира до точката с 9 човека

Локомотив и новия Етър изиграха вълнуващо дерби в Северозападната "В" група, което в крайна сметка завърши 2:2 пред 4500 зрители на стадиона в Горна Оряховица.

Срещата, която бе изгледана от легендите на българския футбол Краси Балъков и Трифон Иванов, предложи невероятна драма, след като изравнителното попадение за великотърновци падна в 90-та минута, когато те бяха на терена с 9 човека.

Резултатът бе открит в 37-та минута, когато Иванов центрира от корнер и Илко Трифонов вкара за Етър след страхотен изстрел със странична ножица.

Именно при резултат 1:0 в полза на Етър завърши и първата част.

Второто полувреме започна в лежерно темпо, но това се промени в 70-та минута, когато виолетовите останаха с човек по-малко след червен картон за Караиванов. Само 120 секунди по-късно и футболистът на домакините Стефанов бе изгонен за нарушение срещу Николай Иванов, който се откъсваше сам срещу вратаря.

След тези две ситуации Локо заигра по-добре и в 76-та минута успя да изравни. Генчев подаде към Тихомир Кънев, който вкара на празна врата за 1:1.

В 82-та минута положението на Етър стана сериозно след втори червен картон, този път показан на Илко Трифонов. Домакините се възползваха от численото си предимство и две минути преди края на редовното време Антоний Балъков вкара втори гол за Локо ГО.

Това обаче не бе всичко в този интригуващ мач. В 90-та минута, когато домакините вече се виждаха като победители, последва разбъркване в наказателното им поле и Иванов успя да изравни за крайното 2:2.

ЛОКОМОТИВ (ГО) - ЕТЪР 2:2

0:1 Илко Трифонов 37
1:1 Тихомир Кънев 76
2:1 Антоний Балъков 88
2:2 Николай Иванов 90

Локомотив (ГО): Димов, Стефанов, Пенев, Кр. Трифонов, Славчев, Любо Генчев, Русев (50 Димитров), Балъков, Явор Генчев, Панайотов, Кънев (Христанов, Ив. Петров, Станков, Г. Иванов, Велчев, Димитров, Мартин Иванов)

Етър: Димитров, Караиванов, Ванков, Мариян Иванов, Николов, Трифонов, Ангелов, Николаев, Байдаков, Чирпанов, Николай Иванов (Петков, Савов, Цв. Петров, Тодоров, Гинчев, Захариев, Б. Стоянов)