Дежавю: гол от дузпа на Солдадо и победа за Тотнъм (видео)

Тотнъм постигна първи домакински успех в Премиър лийг през този сезон, надделявайки с 1:0 над Суонзи. Победата дойде по идентичен начин на тази отпреди седмица, когато "шпорите" пречупиха със същия резултат Кристъл Палас. И в двата двубоя Тотнъм спечели след голове от дузпа на новото попълнение Роберто Солдадо. Днес испанецът бе точен от бялата точка в 58-ата минута.

Андрос Таунзенд запази мястото си в титулярния състав на Тотнъм след доброто си представяне през седмицата при победата с 5:0 над Динамо Тбилиси за Лига Европа. Кайл Уокър, Ян Вертонген и Насер Шадли, които не играха срещу грузинците, се завърнаха в стартовите 11.

Бен Дейвис, Хосе Каняс и Джонатан де Гузман започнаха за Суонзи.

В 21-ата минута Кайл Уокър напредна по десния фланг, центрира в наказателното поле, след което капитанът на Суонзи Ашли Уилямс с глава нацели гредата на собствената си врата. Последва удар на Паулиньо, спасен от Ворм. В 34-ата минута отново Уокър проби добре по десния фланг, след което върна към Муса Дембеле, но неговият изстрел бе спасен от Ворм. Малко след това и Паулиньо се размина с гола, след като неговия изстрел рикошира в земята, след което мина на сантиметри над напречната греда. В последната минута на първата част Шелви фаулира Таунзенд в близост до дясната линия на наказателното поле. Главният рефер отсъди пряк свободен удар, но повторенията показаха, че нарушението бе по-скоро вътре в наказателното поле. Такива бяха и претенциите на домакините, които настояваха за дузпа.

В 58-ата минута "шпорите" все пак получиха правото да изпълнят 11-метров наказателен удар за нарушение именно на Шелви срещу Таунзенд. Солдадо бе точен от бялата точка - 1:0. Това се оказа и единственото попадения в мача, но то бе достатъчно за това Тотнъм да се поздрави с втори пореден успех от началото на новия сезон в Премиър лийг. В самия край Паулиньо пропусна за пореден път да се разпише.