Трудно, но успешно начало за Интер

Интер започна новия сезон с трудна домакинска победа с 2:0 над Дженоа. Юто Нагатомо (75) и Родриго Паласио (90) отбелязаха головете, с които "нерадзурите" извоюваха първи успех на "Сан Сиро" от 21 април насам. Мачът беше дебютен за новия наставник Валтер Мадзари, дошъл от Наполи, и за привлечените това лято Уго Кампаняро (също от Неапол) и Мауро Икарди (от Сампдория).

Интер беше по-активният тим и търсеше гола още от началото. През първото полувреме обаче играта на отбора беше доста хаотична и гостите успяваха да се справят с опасностите пред тяхната врата. В 12-ата минута Андреа Ранокия с глава не успя да намери целта, а след него Фреди Гуарин стреля силно по земя, но и този път топката излетя навън.

Мадзари направи ключова смяна в 52-ата минута, когато вкара Икарди. Младият нападател веднага преобрази атаката и Интер започна да става все по-опасен. Постепенно тимът от Генуа отпадна физически и домакините най-накрая стигнаха до гола, макар и малко щастливо. В 75-ата минута десният халф-бек Джонатан центрира остро, топката рикошира в крака на защитник на Дженоа и прехвърли вратаря Матия Перин, за да падне на главата на Нагатомо, който от половин метър я насочи в мрежата - 1:0.

В 82-ата минута хубав изстрел на Икарди с глава се отби в напречната греда, а секунди след това Перин майсторски отрази добре насочен удар на Ранокия.

В заключителните секунди Гуарин изведе Паласио и той хладнокръвно оформи крайното 2:0.

Преди двубоя местният любимец Деян Станкович се сбогува с феновете, тъй като прекратява кариерата си. В знак на признателност той получи фланелка с №326 - броят мачове, които той изигра за Интер.

Срещата беше паметна и за Естебан Камбиасо, тъй като е под №400 за клуба.

Началото на битката в калчото беше дадено вчера, когато първо Милан загуби с 1:2 гостуването си на Верона, а след това шампионът Ювентус надви Сампдория с 1:0 в Генуа. Тази вечер от 21,45 часа има още шест срещи, а утре вечер, също от 21,45 часа, Фиорентина и Каляри затварят кръга.

Снимки: Getty Images/Guliver