Волга остави Терек в опасната зона

Амбициите на Терек да направи силен сезон до момента си остават само на думи. И след петия кръг в Премиер лигата отборът от Грозни няма победа, а при гостуването на Волга демонстрира изключително страхлива игра и закономерно загуби с 0:1. Поражението остави бившия тим на Благой Георгиев на 14-о място с едва 2 точки. Волга вече е с актив от 7 пункта и заема 9-а позиция.

Първото полувреме премина без почти никакви опасности пред двете врати. Съперниците действаха предпазливо и чакаха грешки на противника, което никак не се хареса на 5-те хиляди по трибуните на стадион "Локомотив" в Нижний Новгород. Нулевото равенство на почивката ознчаваше, че Терек продължава серията си от началото на сезона да няма допуснат гол в първите 45 минути.

По-интересно беше през втората част. Терек пропусна да поведе, когато Марчин Ковалчик блокира удар на Факундо Пирис, а след това друг поляк - Пьотър Полчак попречи на Юхани Ояла да открие резултата в полза на гостите. В 76-ата минута обаче Антон Путило премина няколко защитници и елегантно прати топката в мрежата - 1:0 и победа за Волга.

"Радвам се за трите точки и поздравявам отбора. Важното е, че след тежката загуба от Ростов си направихме правилните изводи и днес изглеждахме коренно различно", каза след мача доволният наставник на Волга Юрий Калитвинцев.