Стоук обърна Кристъл Палас за първа победа

Тимът на Стоук Сити постигна първи успех в английската Висша лига, след като постигна пълен обрат в домакинството си на новака в английския елит Кристъл Палас и взе трите точки след 2:1. Домакините губеха в резултата след първото полувреме, след като новото попълнение на "орлите" Маруан Шамак бе дал преднина на Кристъл Палас. Мароканският нападател буквално пребори Райън Шоукрос в наказателното поле, за да стигне до топката и да я прати в мрежата на Асмир Бегович. По-късно обаче Шоукрос се реваншира за грешката си и донесе победата на домакините.

Чарли Адам възстанови равенството в 58-ата минута след мощен удар с левия крак. Само четири минути по-късно "грънчарите" направиха обрата си пълен, след като Шоукрос оформи крайното 2:1 също с плътен удар. До края на мача домакините можеха да постигнат и по-изразителна победа, но Стеван Нзонзи тресна горната греда зад Хулиан Сперони.