Няма кой да вкара гол на Лудогорец - бразилец блесна при разгромна победа над Берое

Отборът на Лудогорец записа впечатляваща победа над коравия тим на Берое в мач от 6-ия кръг на "А" група. Възпитаниците на Стойчо Стоев се наложиха с класическото 3:0 и по този начин записаха пета поредна победа в родния шампионат.

Любопитна подробност е, че в тези срещи "орлите" не са инкасирали нито един гол. Шампионът на България допусна попадение в първия кръг срещу Любимец и оттогава опазва мрежата си суха.

Две попадения в днешната среща реализира Марселиньо (4,64) и едно добави Светослав Дяков (88д.).

През първата част Берое създаде множесто чисти голови положения. Защитата на разградчани бе като разграден двор, но въпреки това гостите не успяха да отбележат.

На коренно противоположния полюс път бе представянето на "орлите" в атака, като над всички бе Марселиньо, който правеше каквото си поиска на зеления килим. Пред вторите 45 минути Лудогорец взе нужните мерки и определено заздрави отбранителния вал.

Мачът започна по мечтан начин за домакините, които още в 4-ата минута чрез Марселиньо поведоха в резултата. Бразилецът бе изведен от Фабио Ешпиньо сам срещу вратаря и пусна топката между краката му.

В 21-ата минута Михаил Александров бе на крачка от изключително красиво попадение. Фланговият играч се опита да прехвърли Иван Караджов с едно докосване отдалеч, но стражът успя да се върне навреме и спаси.

В останалото време до края на първата част, за изненада на мнозина на терена имаше само един тим - този на "заралии". Берое успя да се съвземе и започна да атакува масирано.

В 27-ата минута Венцислав Христов излезе очи в очи с Иван Чворович, но стреля неточно и топката излезе в аут. Малко преди това нападателят отправи силен удар, който обаче не намери очертанията на вратата. Инфарктните положения пред вратата на шампиона на България не спряха дотук.

В 38-ата минута Георги Андонов направи сериозен пропуск. Нападателят напредна отдясно и влезе в наказателното поле. Вместо да стреля, футболистът на гостите се опита да потърси свой съотборник, но Чворович, който бе освободил вратата, пресече неговия пас и предотврати чист гол.

Секунди пред главния рефер да свири край на първата част Христов направи втори непростим пропуск. Бързият нападател размина като малки гари двамата централни бранители на Лудогорец - Александър Барт и Теро Мантула, но останал сам срещу Чворович, стреля право в тялото му и съвсем логично кълбото не посети мрежата.

Второто полувреме започна по същия начин като първата част. В 64-ата минута Марселиньо вкара втори гол, който бе почти идентичен с първия. Бразилецът бе изведен срещу Караджов, но този път го преодоля и на празна врата направи 2:0.

В 76-ата минута най-добрият играч на терена - Марселиньо изведе в отлична позиция Жуниор Кишада, но нападателят се забави да стреля и топката му би избита от бранител на гостите. Минута по-късно Кишада върна жеста на своя съотборник като сложи топката на крака на Марселиньо.

Техничарят обаче не прецени траекторията на кълбото, въпреки че бе оставен напълно непокрит в наказателното поле и в последния момент отправи изстрел, който дори не успя да стигне до вратата.

Преди тези две ситуации Лудогорец успя да сътвори няколко скоростни атаки, но липсваше прецизност в последния пас и добрите набези бяха пропилени.

В 81-ата минута Христов отправи топовен шут, който срещна левия страничен стълб зад Чворович.

Две минути преди края на редовното време Светослав Дяков направи резултата класически, разписвайки се от дузпа. Кишада изведе влезлия през втората част Митчел Бургзорг, който навлезе в наказателното поле и бе съборен от Здравко Илиев.

Съдията посочи бялата точка и националът прати за трети път кълбото в мрежата на Берое, оформяйки крайния резултат.

До края на двубоя Берое все пак се опита да отбележи почетно попадение, но силите на възпитаниците на Петър Хубчев не стигнаха за нищо повече от класическо поражение.

ЛУДОГОРЕЦ - БЕРОЕ 3:0

1:0 Марселиньо 4
2:0 Марселиньо 64
3:0 Дяков 88 д.