10 армейци демонстрираха завидна физическа мощ - изпускат Локо в "Надежда" (видео)

Локомотив (София) и ЦСКА завършиха 1:1 в мач от 6-тия кръг на "А" група. Домакините откриха резултата с гол на Том през първата част, а след почивката Валентин Илиев изравни. По това време червените вече играеха с човек по-малко, тъй като Венци Василев бе изгонен от игра още в 27-та минута, когато фаулира откъсващия се Румен Трифонов.

Срещата започна с едноминутно мълчание в памет на починалата преди една година легенда на армейците и българския футбол Крум Янев, с което запалянковците на ЦСКА показаха, че не са забравили великия футболист.

Двубоят стартира с по-агресивна игра от страна на Локо и това даде резултат в 16-та минута. Тогава Писаров проби по дясното крило и подаде към Димитър Илиев. Нападателят прескочи хитро топката, която попадна в Том. От своя страна бразилецът я вдигна във въздуха и след страхотен шут я заби в горния ляв ъгъл на червената врата.

Четири минути след попадението Том можеше да повтори шедьовъра, когато стреля от 25 метра, но топката профуча над напречната греда.

Малко по-късно гостите имаха шанс да изравнят, но Кировски стреля с глава над напречната греда. Така се стигна до 27-та минута, в която ЦСКА остана в намален състав. Вратарят на Локо Божидар Митрев изрита топката, която летя около 40 метра. Въпреки това Венци Василев не прецени добре ситуацията и изпусна Румен Трифонов, който се откъсваше сам срещу вратаря. Бранителят на ЦСКА фаулира своя съперник отзад и бе изгонен.

Осем минути след тази ситуация треньорът на гостите Стойчо Младенов извърши смяна и на мястото на младия Ивайло Чочев пусна в игра Апостол Попов.

В 40-та минута ЦСКА като по чудо не изравни. Попов центрира отдясно към Християн Кировски, македонецът отправи страховит изстрел с глава, който се отби в напречната греда.

Втората част започна с натиск на ЦСКА. В 56-та минута резервата Бруно Морейра финтира добре противников бранител и стреля, но Митрев спаси.

В 69-та минута червените логично успяха да изравнят. След центриране от фаул Менди стреля с глава, топката се отби в лявата греда и за Валентин Илиев не бе проблем да я вкара от метър на празна врата за 1:1.

До края на двубоя армейците опитаха да стигнат до пълен обрат, но шут на Менди бе спасен от Божидар Митрев. В заключителните минути пък добро впечатление направи физическата подготовка на ЦСКА, тъй като 10-те армейци тотално доминираха над своя противник в този компонент.

ЛОКО СФ - ЦСКА 1:1