Автогол закопа Осасуна срещу Атлетик Билбао (видео)

Осасуна загуби с 0:2 гостуването си на Атлетик Билбао в среща от втория кръг на Примера дивисион и затъна на дъното в класирането без точков актив. Баските, които играха на стадиона на Реал Сосиедад "Аноета", постигнаха втори успех и са на върха в класирането с 6 точки. Около 20 хиляди фенове на "червено-белите" подкрепиха Атлетик въпреки дъжда и 100-километровата дистанция между Билбао и Доностия.

Двубоят започна по мечтан начин за гостите. В 12-ата минута аржентинецът Емилиано Арментерос вкара директно от ъглов удар, но реферът Мунис Фернандес не зачете попадението и даде знак играта да продължи. Баските доминираха играта и закономерно стигнаха до гол. В 31-ата минута Сусаета се опита да намери от фланга дебнещия пред вратата Адурис, но защитникът Арибас при опита си да избие топката я вкара в собствената си врата.

След почивката гостите започнаха да търсят равенството, а атаките се редуваха една след друга. Късметът отново беше на страната на домакините, които десетина минути преди края стигнаха до втори гол чрез Оскар де Маркос.