Борусия (Дортмунд) развинти Вердер, но спечели само с 1:0 (видео)

Борусия (Дортмунд) надигра тотално Вердер (Бремен), но спечели минимално с 1:0 на "Сигнал Идуна Парк" в дербито на 3-ия кръг на германското първенство. Попадението отбеляза Роберт Левандовски в 54-ата минута, а победата изкачи Борусия еднолично на върха в Бундеслигата с пълен актив от 9 точки.

Треньорът на Борусия Юрген Клоп включи в титулярния състав трима нови играчи в сравнение с предишния двубой н Айнтрахт (Брауншвайг). Това са Невен Суботич, Себастиан Кел и Марко Ройс.

Балансът между двамата тима в срещите от Бундеслигата беше с леко предимство в полза на гостите от Бремен. Те са триумфирали 39 пъти, докато съперникът им е измъквал победата в 35 от случаите. 16 пъти двубоите между тях са завършвали наравно. С тази победа Борусия вече има 36 успеха над Върдер и съкрати изоставането си.

Домакините от Дортмунд бяха по-активният тим през първите 45 минути, като
обръчът около вратата на гостите от Бремен започна да се затяга в последния четвърт час на първото полувреме.

В 31-ата минута Марко Ройс получи хубав диагонален пас от дълбочина, овладя топката и стреля опасно в близкия ъгъл, но ударът му мина встрани от вратата. Пет мунути по-късно и пред Левандовски се откри възможност да стреля, но и полякът не беше точен. Най-чистото положение пред "жълто-черните" дойде в 42-ата минута. Гроскройц напредна по десния фланг, центрира в наказателното поле, където Ройс стреля от движение, но бранител на Вердер отклони топката, която можеше да попадне в намиращия се сам пред вратата Левандовски, но полякът не успя да достигне топката.

В последната минута на полувремето късметът отново беше на страната на Вердер. След карамбол в накателното поле Нури Шахин стреля, но над вратата. В ответната контраатака обаче Борусия можеше да получи гол, след като Марко Арнаутович успя да надбяга двама бранители на домакините и да стреля от малък ъгъл, но неточно.

Вратата на Вердер обаче беше превзета в 54-ата минута, като автор на гола стана Роберт Левандовски. Полякът засече във вратата подаване от Марко Ройс, който се възползва от грешка в отбраната на Вердер и нахлу мощно в наказателното поле отдясно на вратата.

Голът допълнително "настърви" футболистите на Дортмунд, които продължиха с вихрените си атаки в търсене на второ попадение и решаване на изхода на мача.

Влезлият като резерва Пиер-Емерик Обамеянг беше изведен очи в очи с вратаря на Вердер четвърт час преди края, но Себастиан Мийлитц беше избрал добра позиция и топката попадна в тялото му. До края на полувремето Обамеянг имаше още една добра възможност, но отново не стигна до гол. В крайна сметка резултатът се запази и двубоят завърши при резултат 1:0 за Борусия.