Зенит докосва групите след хеттрик на Широков (видео)

С хеттрик на Роман Широков Зенит разгроми с 4:1 Пасош де Ферейра като гост и вече може да се счита за сигурен участник в групите на Шампионската лига. Скъпата селекция на Лучано Спалети не остави никакви шансове на скромния португалски тим, който изненадващо завърши на трето място в първенството през миналия сезон и си осигури място в квалификациите на най-престижното клубно състезание.

Питерци излязоха на "До Драгао" в Порто със самочувствието на изявен фаворит и бързо взеха инициативата, докато футболистите на Кощиня бяха видимо притеснени. В първите минути Зенит пропусна няколко положения, но в средата на полувремето Широков откри резултата след перфектно центриране от левия фланг на Дани. Малко след това Александър Анюков можеше да удвои, но ударът му бе спасен.

Пасош де Ферейра заигра по-смело след почивката. В 58-ата минута защитата на Зенит сбърка след центриране от корнер и Андре Леан изравни. Гостите обаче веднага възстановиха аванса си. Голът отново дойде след корнер. Николас Ломбертс отклони топката към Широков и за руския национал не бе трудно да опъне мрежата.

В последните минути Зенит се възползва от свободните пространства и реши всичко в своя полза. Вратарят на португалците Матиас Дегра си вкара автогол след силен удар от фаул на Александър Кержаков, който срещна гредата и после рикошира в тялото му. Точка на спора постави отново Широков. Той получи пас от резервата Андрей Аршавин и с плътен изстрел оформи хеттрика си.

Пасош де Ферейра - Зенит 1:4
0:1 Широков (27)