Безпощаден Ман Сити разпердушини "свраките" (видео)

Манчестър Сити започна с убедителна победа новия сезон в Премиър лийг. "Гражданите" надиграха категорично с 4:0 Нюкасъл в последния мач от 1-ия кръг. Давид Силва в 6-ата минута, Серхио Агуеро в 22-ата, Туре Яя в 50-ата минута и Самир Насри в 75-ата минута отбелязаха головете за домакините на "Етихад", като само прекрасните намеси на Тим Крул попречиха да се стигне и до по-убедителен успех за Сити. "Свраките" пък играха цяло второ полувреме с човек по-малко след като Стив Харпър си изкара директен червен картон в края на първата част за удар в гръб срещу Серхио Агуеро.

Срещата започна доста вихрено и още веднага Тим Крул бе тестван на два пъти. Първо Серхио Агуеро стреля в тялото му във 2-ата минута, а след това и Един Джеко имаше добър шанс, но стражът на гостите бе на мястото си. Нюкасъл пък отговори с далечен изстрел на Хатем Бен Арфа в 5-ата минута. Веднага след това обаче домакините стигнаха до откриване на резултата. В 6-ата минута Джеко центрира, топката се отклони от защитник, но стигна до Давид Силва, който с глава даде преднина на своя тим.

В следващите минути "гражданите" контролираха събитията на терена и в 20-ата минута Джеко имаше нов шанс, но стреля покрай вратата. Две минути по-късно Венсан Компани открадна една топка в своята половина и веднага подаде към Джеко, който с пета продължи за Агуеро, а той с много точен удар в далечния ъгъл удвои преднината на своя тим.

Нюкасъл опита да се върне в мача, но предимно разчиташе на далечни удари на Шейк Тиоте и Хатем Бен Арфа. В заключителните минути на първата част обаче събитията на терена се разгорещиха. Първо в 45-ата минута Джеко стреля с глава покрай вратата. След това в добавеното време удар на Агуеро се спря в ръката на Стивън Тейлър в пеналта, но съдията не видя ситуацията и не отсъди дузпа. По-малко от минута по-късно пък Тейлър удари в гръб Агуеро и този път арбитърът бе безпощаден и показа директен червен картон на защитника, оставяйки "свраките" с 10 човека на терена през цялото второ полувреме.

През втората част Ман Сити бе пълен господар на терена. Първо в 49-ата минута изстрел с глава на Джеко бе спасен от Крул. Само минута по-късно "гражданите" си спечелиха фаул пред наказателното поле на съперника и Туре Яя с прекрасен изстрел направи резултата класически - 3:0. В 75-ата минута пък Джеко пропусна за влезлият като смяна Самир Насри, който напредна на скорост и оформи нещата до 4:0. До края Джеко се отличи с още един пропуск с глава в 80-ата минута, а в 85-ата минута гол на Алваро Негредо бе грешно отменен заради несъществуваща засада.

В крайна сметка обаче Манчестър Сити заслужено спечели мача и оглави класирането след първия кръг с три точки и по-добра голова разлика от градския съперник Манчестър Юнайтед. Нюкасъл пък тръгва от дъното с нула точки.