Атлетико (Мадрид) посече Севиля на "Рамон Санчес Писхуан"

Отборът на Атлетико (Мадрид) започна с победа новия сезон в Примера дивисион. "Дюшекчиите" се наложиха с 3:1 над Севиля в гостуването си на "Рамон Санчес Писхуан". Героят за столичани пък бе бразилецът Диего Коща, който отбеляза и първите два гола за своя тим в 35-ата и 79-ата минута, а третият бе дело на Кристиан Родригес в добавеното време на двубоя. Почетното попадение за домакиниет пък отбеляза Диего Пероти в 38-ата минута.

Севиля стартира по-силна мача и в 20-ата минута домакините можеха да открият резултата, но изстрел с глава на Карлос Бака срещна гредата. В 35-ата минута обаче при едно центриране от корнер топката бе отклонена с гава към Диего Коща, който от близо я засече в мрежата за 0:1. Отговорът на Севиля обаче бе много бърз и Диего Пероти с истинска бомба от около 30 метра не остави шансове на вратаря в 38-ата минута за 1:1.

През втората част и двата тима имаха своите голови възможности. В 58-ата минута Диего Пероти отправи силен далечен удар спасен с мъка от вратаря, а малко по-късно и Иван Ракитич проби в наказателното поле, но не успя да отбележи. В 79-ата минута обаче гоститие отново нанесоха изненадващ удар, като Диего Коща бе изведен зад защитата и с техничен удар направи резултата 1:2. В добавеното време пък Кристиан Родригес нахлу от ляво, елиминира двама защитници и от малък ъгъл оформи крайното 1:3.

Така Атлетико записа първи три точки в актива си, докато Севиля остава с нула.