Жозе Моуриньо се завърна в Премиър лийг с победа (видео)

Жозе Моуриньо се завърна в Премиър лийг с победа, след като Челси надделя с 2:0 над новака Хъл Сити на "Стамфорд Бридж". Оскар (13') и Франк Лампард (25') изковаха победата на лондончани още през първата част, а ветеранът в халфовата линия на "сините" пропусна и дузпа, отсъдена още в петата минута.

Дебют за лондончани направи Де Брюин, който през миналия сезон игра под наем във Вердер, а по време на предсезонната подготовка остави много добри впечатления с изявите си за Челси. Ветераните Джон Тери и Франк Лампард също започнаха като титуляри, а атаката на "сините" беше водена от Фернандо Торес, който бе предпочетен пред Ромелу Лукаку и Демба Ба.

За Хъл Сити дебютираха вратарят Алън Макгрегър, Мейнор Фигероа, Къртис Дейвис, Дани Греъм и Яник Сагбо. Том Хъдълстоун и Джейк Ливърмор останаха на резервната скамейка за началото.

Още в петата минута стражът на Хъл Алън Макгрегър направи изключително нелепа дузпа, след като в опита си да боксира една топка удари в лицето Фернандо Торес. Шотландецът обаче поправи грешката си, спасявайки изстрела на Лампард от бялата точка. Натискът на домакините бе тотален и в 13-ата минута Оскар изведе Челси напред, след като бе изведен по брилянтен начин от Де Брюин и не сгреши, останал очи в очи с Макгрегър, стреляйки под плонжа на вратаря. Две минути след това стражът на Хъл спаси и опасен изстрел на Лампард. Именно той в 25-ата минута удвои от пряк свободен удар след непохватна намеса на вратаря на Хъл.

В добавеното време удар на Бранислав Иванович рикошира в напречната греда, след което Макгрегър със страхотен рефлекс успя да я избие. В тази ситуация влезе в употреба и новата технология, която определя дали топката е преминала голлинията с пълния си обем. В случая отговорът бе "не".

В 64-ата минута домакините трябваше да получат нова дузпа, след като Иванович бе изблъскан от Роби Брейди в наказателното поле на Хъл, но Джон Мос подмина ситуацията. Андре Шюрле можеше да направи 3:0 в 76-ата минута, след като се откъсна срещу Макгрегър, прехвърли вратаря, но топката мина над напречната греда.

Така Жозе Моуриньо се завърна във Висшата лига с победа. В сряда Челси приема Астън Вила на "Стамфорд Бридж" в изтеглен мач от третия кръг, а на 26 август лондончани гостуват на шампиона Манчестър Юнайтед.