Левски удари ЦСКА при юношите

Левски спечели с 3:2 дербито срещу ЦСКА в среща от втория кръг на Елитната юношеска група до 17 години. Двубоят се игра на изкуствения терен на стадион "Академик" на 4-ти километър.

Левски поведе с 20-та минута с гол от дузпа на Ангел Максимов, отсъдена за нарушение срещу Божидар Краев. В 25-та ЦСКА изравни с гол от 20-ина метра на Мартин Нинов. Георги Йомов изведе отново "сините" в 31-та, а в 36-та Краев направи резултата 3:1 от дузпа. В 40-та минута Иво Маринков намали на 3:2 за Левски с гол от свободен удар.

ЦСКА - Левски 2:3
0:1 Ангел Максимов (20-дузпа), 1:1 Мартин Нинов (25), 1:2 Георги Йомов (31), 1:3 Божидар Краев (36-дузпа), 2:3 Иво Маринков (40)

ЦСКА: Николай Петров, Иво Маринков, Михаил Шилдаров (Никола Маджаров), Марио Василев, Борислав Николов, Даниел Колев (Симеон Орманков), Йордан Марков, Кристиян Пешов-капитан (Методи Наумов), Калоян Стефанов (Иван Ангушев), Едуард Атанасов, Мартин Нинов; Треньор: Христо Марашлиев

Левски: Вилислав Мичев, Антонио Иванов, Марио Мишев, Галин Ташев, Димитър Буров, Стефан Аличков-капитан, Георги Йомов (Кристиян Лачев), Алберт Райков (Марио Христов), Божидар Краев (Георги Младенов), Ангел Максимов, Димитър Любенов (Лионел Матадос); Треньор: Ангел Славков

Съдии: Йото Гарабедов, Цветан Трифонов, Павлин Михайлов (от София)
Делегат на БФС: Пенчо Ковачев
Жълти картони: Николай Петров (ЦСКА); Димитър Любенов (Левски)