Милан загря с 11:0 преди ПСВ, Балотели здрав и бележи

Отборът на Милан направи генерална репетиция преди гостуването на ПСВ Айндховен във вторник в първи мач от плейофите на Шампионската лига. "Росонерите" разпиляха с внушителното 11:0 отбора на Дертона, който се подвизава в пета дивизия на Апенините.

Масимилиано Алегри заложи на всичките си играчи, които са здрави и които смята да използва в Холандия. В това число и звездата на миланския гранд Марио Балотели. Нападателят пропусна контролата на Италия с Аржентина през седмицата, но вече е здрав и дори отбеляза два гола за 45 минути игра. Неговата резерва Мбайе Нианг също отбеляза две попадения в края на мача. Антонио Ночерино откри, Бало удвои. Новото попълнение Матиас Силвестре направи 3:0, след което Стефан Ел Шаарауи и Балотели направиха 5:0 до почивката. На полувремето Алегри остави само Фараона на терена и смени 10 играчи. съли Мунтари, Дзакардо, младока Петаня, автогол на Димитрио и двете попадения на Нианг оформиха крайното 11:0.

Много сериозна част тифози на "червено-черните" пристигнаха в базата "Миланело", за да видят своите любимци и да ги подкрепят преди важонто гостуване на ПСВ.