Първа победа и глътка въздух за "червена" България - ЦСКА мачка с маркови голове (видео + галерия)

Новият ЦСКА се наложи по впечатляващ начин с 4:0 над Нефтохимик в мач от 5-ия кръг на "А" група. "Червените" записаха първа победа от началото на шампионата и по този начин дадоха нова надежда на изстрадалите си привърженици. Попаденията за "армейците" в днешната среща на "Армията" бяха дело на Марсиньо (15), Венцислав Василев (18), Емил Гъргоров (37) и Григор Долапчиев (79).

Възпитаниците на Стойчо Младенов бяха пълни господари на терена и разпиляха своя опонент. Куп пропуски обаче лишиха "червените" от още по-изразителна победа.

ЦСКА стартира с пълна мотивация мача и още от първата минута се настани дълбоко в противниковата половина. В 13-ата минута Емил Гъргоров отправи топовен шут с десния крак, който се спря в напречната греда.

Агресивната игра даде резултат в 15-ата минута, когато Марсиньо откри резултата. Халфът прати кълбото в мрежата с прецизен удар като преди това навърза в стил "Меси" трима състезатели на противника.

Ранното попадение вдъхнови още повече играчите на "червения" тим и те продължиха с вихрените си набези. Три минути след първия гол гостите отново капитулираха. Венцислав Василев отбеляза втори гол, разписвайки се с глава след центриране от корнер.

В 37-ата минута Емил Гъргоров окончателно сложи точка на спора след като направи резултата класически с красиво попадение. Бадема си пое топката и от границата на голямото наказателно поле от воле с десния крак я заби в мрежата. В 38-ата минута Християн Кировски излезе очи в очи със стража на Нефтохимик, но шутира високо над напречната греда.

Второто полувреме по нищо не се различаваше от първите 45 минути. На терена отново имаше един отбор - този на домакините, които атакуваха с всички сили.

От своя страна пък Нефтохимик действаше доста плахо. "Шейховете" не успяха нито веднъж сериозно да застрашат Томаш Черни, тъй като отправиха само един точен удар.

В 59-ата минута ЦСКА сътвори най-смислената си атака, като в основата бе Гъргоров, който изведе Марсиньо отляво по нападението. Халфът на "червените" не успя да оползотвори прецизния пас на Бадема, стреляйки високо над напречната греда.

Въпреки че си бяха осигурили доста комфортна преднина, играчите на ЦСКА жадуваха за още попадения. В 62-ата минута 31-кратният шампион на България спокойно можеше да стигне до четвърти гол, но за жалост на феновете на стадиона и пред малкия екран това не случи.

Антон Карачанаков подходи егоистично и стреля почти от нулев ъгъл, вместо да подаде успоренто на голлинията, където го чакаха двама негови съотборници. Именно те поискаха сметка от младока, който не им остана длъжен и на терена възникна лек словесен конфликт.

В следващите няколко минути ЦСКА успя да създаде още две опасни ситуации, но влезлият като резерва Косоко и Гъргоров не успяха да се възползват.

В 79-ата минута юношата на ЦСКА Григор Долапчиев записа името си сред голмайсторите. Юношата на "червените" обра овациите на публиката след като се възползва от подаване на Косоко и с фалцов удар прати топката в далечния ъгъл, оформяйки крайното 4:0.

ЦСКА - НЕФТОХИМИК 4:0

1:0 Марсиньо 15
2:0 Василев 18
3:0 Гъргоров 37
4:0 Долапчиев 79

Снимки: Марин Маринов