"Светците" излъгаха Уест Бром с късен гол на английски национал

Късно попадение на новоизпечения английски национал Рики Ламбърт от дузпа в последната 90-а минута донесе победата на Саутхамптън при гостуването на Уест Бромич на стадион "Дъ Хоутърнс". Двата отбора се насочваха към скучно 0:0 в първия си мач от сезона, когато Юсуф Мулумбу събори Люк Шоу в наказателното поле на "дроздовете"  и реферът Кевин Френд посочи бялата точка. От нея отбелязалият победното попадение за Англия срещу Шотландия през седмицата Рики Ламбърт донесе победата за своя тим с точен удар.

Преди това гостите създадоха единственото опасно положение в мача, когато Джей Родригес тресна горната греда зад Бен Фостър с мощен удар през второто полувреме. Като цяло обаче и двата тима не се представиха на познатото от миналия сезон високо равнище и създадоха много малко положения за гол преди да се стигне до дузпата в последната минута, от която Ламбърт донесе трите точки на Саутхамптън.