Уест Хам започна силно срещу Кардиф (видео)

Лондонският Уест Хам стартира сезона с убедителна победа над новака Кардиф с 2:0, с която зарадва феновете си в първия кръг на Висшата лига. Възпитаниците на Сам Алърдайс тотално надиграха съперника си и реализираха само две от многобройните положения, които създадоха в двубоя. Джо Коул даде аванс на "чуковете" преди почивката, а капитанът на лондончани Кевин Нолан оформи крайното 2:0 в 76-ата. Освен техните попадения Мат Джарвис, Мохамед Диаме и Модибо Маига изпуснаха отлични положения пред вратата на Дейвид Маршал. Гостите също показаха зъби в определени моменти, но бяха далеч от класата на противника си и демонстрираха, че имат още много да наваксват в английския елит.

Джо Коул овенча отличния старт на своя тим с попадение още в 13-ата минута на двубоя, с което материализира домакинския натиск на "чуковете" в първите минути. Той получи топката с гръб към вратата от Матю Джарвис, завъртя се около остта си в наказателното поле и с техничен удар покрай вратаря даде аванс на домакините. До края на полувремето Момо Диаме и Маига бяха близо до втори гол, но не успяха да се разпишат.

През втората част Уест Хам продължи да е по-активният отбор на терена и в 76-ата минута реши всичко в своя полза чрез капитана си Кевин Нолан. Халфът комбинира с Марк Нобъл и нахлу в наказателното поле, за да препарира Дейвид Маршал за 2:0. Бившият футболист на Уест Хам Ники Мейнард, който премина в Кардиф през лятото и Питър Уитингам можеха да върнат отбора си в мача в последните минути на двубоя, но и двамата пропуснаха добри голови положения.