Лудогорец прекърши Локо Пд преди мача на истината - показна атака донесе успеха (видео)

Отборът на Лудогорец постигна ценна победа преди първия мач от плейофа на Шампионска лига с Базел. "Орлите" се наложиха над Локомотив (Пловдив) с минималното 1:0 при гостуването си на "Лаута" в мач от 5-ия кръг на "А" група.

В герой за своя тим се превърна Мишел Платини, който реализира единствения гол в срещата в 45-ата минута. Попадението падна след като Шоко си пое топката, направи отлично двойно подаване с Михаил Александров и подаде към бразилеца, който изпревари своя персонален пазач в наказателното поле и прати топката в мрежата.

Като изключим гола на Платини опасните положения през първото полувреме почти липсваха. В 22-ата минута след триходова комбинация топката попадна в краката на Фабио Ешпиньо, но въпреки че бе заел отлична позиция за стрелба, футболистът не успя да уцели очартанията на вратата.

Малко преди това Здравко Лазаров имаше възможност да застраши сериозно вратата на Владислав Стоянов, но се забави да стреля и Шоко се хвърли самоотвержено и изби. Секунди преди двата тима да се приберат в съблекалнята за почивка, Лудогорец успя да отбележи ценен гол чрез своя централен нападател Мишел Платини. Бразилецът се разписа след хубав пробив и асистенция на Шоко.

За разлика от първите 45 минути, втората част предложи доста повече емоции. Още с първия сигнал Лудогорец притисна своя опонент в собствената му половина и опасните ситуации пред вратата на Йордан Господинов не закъсняха.

В 51-ата минута Даниел Абало подаде пас с пета към Жуниор Кайсара, който центрира към Платини. "Кариоката" можеше да се разпише за втори път, но не успя да уцели опразнената врата от два метра, като преди това Господинов чукна леко кълбото и му попречи.

В следващите минути събитията на терена сякаш с магическа пръчка се промениха. Домакините упражниха сериозен натиск и само неумението пред гола от страна на играчите на Александър Станков спаси гостите от Разград.

Локо Пд осъществи опасна контраатака, която завърши с удар на Н Дайе, който обаче бе париран от Кайсара. В 58-ата минута "смърфовете" имаха нова отлична възможност да се върнат в мача.

След здраво меле, кълбото попадна в Александър Тунчев, който бе чисто сам, но от непосредствена близост отправи сватбарски изстрел, който профуча високо над напречната греда. Минута по-късто Тунчев отново имаше възможност да отбележи, но изстрелът му с глава мина над вратата.

Лудогорец все пак стисна зъби и успя да преодолее този тежък момент. Момчетата на Стойчо Стоев се мобилизираха и отново си върнаха инициативата.

В 73-ата минута Кайсара напредна мощно, осъществи двойно подаване с Платини и се озова под ъгъл сам срещу вратаря. Бекът на "орлите" не успя да запази хладнокръвие и побърза да се освободи от топката, стреляйки в аут.

Минута по-късно новото попълнение на шампионите Вирджил Мисиджан имаше добра възможност да сложи точка на спора, но останал на добра позиция не успя да отиграе добре ситуацията и слабият му шут стана лесна плячка на стража Господинов.

В 81-ата минута Мисиджан излезе сам срещу вратаря, но стреля право в него и по този начин не успя да ознаменува своя дебют за Лудогорец с гол.

Оттук до края на срещата гостите очакваха последния сигнал, а Локомотив се опита да стигне до равенството, но така и не успя да застраши сериозно вратата на Стоянов. Състезателите в "черно-бяло" сътвориха няколко мелета, които обаче в крайна сметка не им донесоха желания успех.

Треньорът на "орлите" Стойчо Стоев бе оставил на пейката и извън групата доста от основните си футболисти, за да ги запази за предстоящата среща с Базел, която ще се играе в сряда на стадион "Васил Левски". За първи път като титуляр за Лудогорец в мач от "А" група започна Мишел Платини. Извън групата за този двубой останаха Иван Стоянов, Роман Безяк, Йордан Минев и Светослав Дяков. Звездата на тима Марселиньо пък бе на пейката, където е и новото попълнение Вирджил Мисиджан. Двамата влязоха в игра през втората част. Интересно е да се отбележи, че сред 18-те за двубоя бяха попаднали 15 чужденци и само трима българи.

ЛОКО ПД - ЛУДОГОРЕЦ 0:1