Славия взе първа победа и прати ЦСКА на предпоследно място (видео)

Отборът на Славия победи с 3:1 Локомотив (София) в първото за сезона столично дерби. Успехът бе дебютен за треньора Асен Букарев и футболистите му през новия шампионат и те вече имат 5 точки. Днешният им съперник е с една по-малко. Глътката въздух за тима от "Овча купел" свали надолу в класирането ЦСКА. Преди своя мач от 5-ия кръг "червените" са на предпоследно място с 3 точки.

Живко Желев (37) от фаул, Димо Атанасов (45) от дузпа и резервата Атанас Курдов (63) бяха точни за "белите", а Маркиньос (49) вкара за тима от "Надежда".

В 21-ата минута "червено-черните" бяха много близо до гол, но силен удар на Искрен Писаров нацели левия страничен стълб на вратата на Георги Петков. В 81-ата минута и Маркиньос нямаше късмет, след като негов удар от фаул срещна напречната греда.

Двата тима се вкопчиха в здрава битка в първите минути на двубоя и на два пъти имаше груби нарушения, които обаче не бяха наказани с картони от рефера Цветан Кръстев. "Белите" създадоха първата си опасна атака в 11-ата минута, когато Диего Невес свали топката за Фернандо да Силва, чийто шут се спря в тялото на Александър Бранеков. Домакините поискаха дузпа за игра с ръка, но такава не бе дадена.

Малко по-късно Маркиньос разсмя малобройната публика на стадиона с безкрайно неточен удар. В 21-ата минута обаче бразилецът изведе Писаров, който нахлу в наказателното поле и стреля, но топката срещна гредата.

В следващите минути играта се накъса, а футболистите прекраха повече време в лежане на терена. В 37-ата минута Славия получи право да изпълни фаул след поредно нарушение на играч в червено-черно. Желев отправи бомбен шут в ъгъла на Божидар Митрев, вратарят не реагира по най-добрия начин и "белите" поведоха в резултата.

В добавеното време на първата част Митрев допусна нова груба грешка, топката попадна в Галин Иванов, който нанесе удар към вратата, но бе спънат преди това. Съдията посочи бялата точка, а Атанасов се нае с изпълнението. Ударът му не бе много убедителен, но с помощта на страничния стълб кълбото се оплете в мрежата за 2:0.

"Железничарите" излязоха преобразени след почивката и лесно взеха инициативата от успокоилия се съперник. В 49-ата минута Маркиньос преодоля Желев, напредна и с хубав удар преодоля Петков, връщайки Локомотив в мача. 180 секунди след това Бранимир Костадинов стреля с глава, но кълбото премина малко встрани от вратата.

Славия отвърна с далечен удар на Тодор Янчев, който също не намери целта. След него и Иванов не бе точен. В 60-ата минута руският халф на Славия Олег Шалаев можеше да отбележи първи гол в "А" група, но Марко Ранджелович изчисти точно преди топката да стигне до него.

По-добрата игра на тима от "Овча купел" в този период от мача все пак бе материализирана в 63-ата минута. Невес изведе отлично Курдов на удобна позиция и влезлият на терена минути по-рано нападател отбеляза първия си гол с белия екип.

Последваха още няколко сериозни пропуска на Славия, след което "червено-черните" погледнаха по-смело към вратата на Петков. В 81-ата минута Маркиньос изпълни добре пряк свободен удар, но кълбото срещна напречната греда.

В 88-ата минута пред Курдов се откри нов шанс да се разпише, но от няколко метра не можа да насочи топката във вратата след удар с глава.

снимки: Марин Маринов/Sportal.bg