Гари дебютира за националния на Кабо Верде

Гари Родригес направи своя неофициален дебют за националния отбор на Кабо Верде, който завърши наравно 1:1 срещу Габон в приятелска среща, играна пред приблизително хиляда зрители на терена на португалския клуб Келош. Футболистът на Левски, който е роден в холандския град Ротердам, се появи в игра през второто полувреме на срещата, когато Габон успя да изравни резултата.

Елдон даде преднина на Кабо Верде след добра самостоятелна акция в 22-та минута, завършила с удар в далечния ъгъл на стража Дидие Овоно, докато за за Габон точен малко след почивката беше Екюел Манга. Той засече с глава центриране на свой съотборник и оформи крайното 1:1

Кабо Верде все още има шанс да се класира на световните финали в Бразилия, но първо трябва да преодолее Тунис и да продължи към последния квалификационен етап в зона Африка. Двата отбора играят на 7 септември в Тунис, като домакините имат аванс от две точки преди последния мач в група "В".