Без Стойчо резервите на ЦСКА паднаха от аматьори

ЦСКА загуби с 1:2 от третодивизионния Локомотив (Мездра) като гост в контролна среща. Младият Пол Александров вкара гола за "червените" в 79-ата минута, а преди това Борис Петков на два пъти беше точен за домакините - в 32-ата и 53-ата минути.

Изненадващо Стойчо Младенов не беше начело на "армейците" в този двубой, а като треньор беше записан наставникът на юношите Альоша Димитров. Екзекутора изгледа двубоя от трибуните заедно със своите помощници.

Столичани играха основно с юноши и няколко от резервите на първия тим като вратаря Стоян Колев, който беше капитан, Омар Косоко и Бруно Морейра. Проверката беше организирана основно заради дошлия на проби австриец Томас Прагер. Той и другият на проби - десният бек Иво Райков, изкараха пълни 90 минути.

Домакините, които играят в Северозападната "В" група, имаха пълно превъзходство и заслужено победиха. Борис Петков реализира две идентични попадения, като излизаше сам срещу Стоян Колев. В първия случай стражът отби първия изстрел, но беше безпомощен при добавката. При втората ситуацията пък шутът на Петков се отби в гредата и от там влетя в мрежата.

Александров пък върна единия гол в 79-ата минута, но гостите не успяха да направят нищо повече.

Следващият мач на ЦСКА е в събота от 20,00 часа срещу Нефтохимик на стадион "Българска армия".

ЛОКО (МЗ) - ЦСКА 2:1
1:0 Борис Петков (32)
2:0 Борис Петков (53)
2:1 Пол Александров (79)

ЛОКО (МЗ): Христо Матев, Александър Кирилов, Стоян Димов, Петър Василев, Явор Янков, Александър Миков, Николай Ганчев, Цветомир Валериев, Борис Петков, Иван Мишев, Красимир Георгиев

(през втората част влязоха: Юлиян Левашки, Християн Кътов, Борис Тончев, Браян Стоянов, Валдемар Стоянов)

ЦСКА: Стоян Колев, Иво Райков, Христо Мартински, Тони Стоичков, Асен Бойчев (17-Емил Ботев), Калоян Янков, Томас Прагер, Пол Александров, Димитър Маймунков, Омар Косоко, Бруно Морейра

(през втората част влязоха: Радослав Костадинов, Павел Янев, Радой Божилов, Александър Аспарухов, Юлиян Илиянов)