Лига на нациите по мини футбол: Словакия - България (Финал) 1:0

Федерер се справи с първия тест в Синсинати

Носителят на рекордните 17 титли от "Големия шлем" Роджър Федерер спечели първия си мач на турнира от серията "Мастърс" в Синсинати. Петкратният шампион в състезанието започна защитата на миналогодишната си титла с двубой от втори кръг срещу германеца Филип Колшрайбер. Швейцарецът, който на 8 август навърши 32 години, спечели с 6:3, 7:6 (7) и в третия кръг ще срещне Томи Хаас (Германия) или Марсел Гранойерс (Испания).

Федерер бе убедителен в първия сет и го спечели, след като проби сервиса на съперника си в шестия гейм за аванс от 4:2 в резултата. Във втория сет обаче грешките на поставения под №5 в схемата швейцарец зачестиха, а Колшрайбер бе твърдо решен да изпрати мача в трети сет. Германецът проби за 4:2, но веднага след това загуби подаването си. Стигна се до тайбрек, в който Федерер поведе с 5:2, но Колшрайбер изравни за 5:5. При 6:5 Роджър имаше мачбол, но с германско хладнокръвие Колшрайбер излезе напред при 7:6 и имаше сетбол. С 2 аса Федерер достигна до втори мачбол и този път успя да го реализира, затваряйки двубоя в своя полза след 1 час и 26 минути игра.

Това бе седма победа от седем мача за Федерер срещу Колшрайбер, който има един-единствен спечелен сет срещу дългогодишния бивш №1 на планетата.

В същото време, финалистът от "Мастърс"-а в Канада Милош Раонич преодоля първия кръг след трисетова победа срещу участващия с "уайлд кард" американец Джак Сок -  3:6, 6:4, 6:3. В трети кръг пък вече е световният №3 Давид Ферер (Испания). Финалистът на "Ролан Гарос" надви една от младите надежди на САЩ при мъжете - участващия с "уайлд кард" Райън Харисън, със 7:6 (5), 3:6, 6:4.