Маркиньос донесе първи успех за Локо (Сф) след два отменени гола на Черноморец (видео)

Отборът на Локомотив (София) записа първи успех в шампионата, след като надигра с 2:1 Черноморец в последен мач от 4-ия кръг на "А" група. Халфът на "акулите" Лъчезар Балтанов отбеляза от дузпа в 18-ата минута. Наказателният удар бе отсъден за игра с ръка на Румен Трифонов. В 43-ата минута Маркиньос изравни от пряк свободен удар. В 93-ата минута бразилецът донесе трите точки за тима си след попадение с глава.

По този начин Стефан Генов започна успешно кариерата си като старши треньор на тима. Локомотив вече има 4 точки и е на 10-място. Бургазлии са една позиция по-назад и имат точка по-малко.

Футболистите на Черноморец могат да съжаляват за това развитие на двубоя. През първата част те удариха греда, а впоследствие две техни попадения не бяха зачетени.

Първият точен изстрел към една от двете врати дойде в 10-ата минута, когато Бранимир Костадинов прати топката право в ръцете на Ник Дашев след удар от границата на наказателното поле. "Акулите" отговориха с изстрел на новото попълнение Николай Павлов, но кълбото мина на метър от вратата.

В 18-ата минута Трифонов игра с ръка в наказателното поле и Радан Мирянов посочи бялата точка. Балтанов би в средата на вратата и даде преднина на бургазлии.

Само 180 секунди по-късно Наджиб Амари, който също направи дебют със синия екип, стреля мощно от над 20 метра, но кълбото разтресе напречната греда и излезе в аут. Малко по-късно гостите създадоха още едно чисто положение, но Валентин Галев спаси удар на Маркиньо.

Постепенно домакините изравниха играта и погледнаха по-смело към вратата на Дашев. В 43-ата минута "железничарите" получиха право да изпълнят пряк свободен удар заради нарушение срещу Бранимир Костадинов. Маркиньос застана зад топката и със силен удар във вратарския ъгъл възстанови равенството.

Три минути след началото на второто полувреме гол на Черноморец бе отменен заради нарушение на Бруно Оливейра срещу Валентин Галев.

Зрителите на стадион "Локомотив" станаха свидетели на неприятна ситуация в 68-ата минута. При едно центриране в наказателното поле на столичани Чико Гомес, който бе набрал скорост в опит да стигне до топката, връхлетя върху Галев и го удари с крак в главата. Вратарят не бе в състояние да продължи и бе заменен от Божидар Митрев. Впоследствие стана ясно, че главата на Галев е сцепена.

В 69-ата минута Маркиньос пропиля първото добро положение за Локо (Сф) след почивката, след като с глава прати топката над вратата. Малко след това и Траян Траянов от "акулите" отправи удар с глава, но също не намери целта.

В 83-ата минута и Маркиньо успя да се разпише, но за втори път съдиите не зачетоха гол на бургазлии. Този път причината бе засада, която обаче бе оспорвана от "акулите".

В 90-ата минута Жереми Манзоро също имаше възможност да донесе трите точки на Черноморец, но изстрелът му мина встрани от лявата греда.

Гостите бяха наказани за многото си пропуски в третата минута на добавеното време, когато Маркиньос се извиси в наказателното поле след центриране от ъглов удар на Искрен Писаров и с глава донесе първата победа на "червено-черните" през новото първенство.

снимки: Марин Маринов/Sportal.bg