Шалке и Хамбургер затвориха кръга с щур мач с много обрати (видео)

Шалке 04 и Хамбургер ШФ затвориха първия кръг в германската Първа Бундеслига с невероятен мач, завършвайки 3:3 в Гелзенкирхен. Клаас Ян Хунтелаар (2' и 45') и Адам Салай (72') се разписаха за домакините, а за гостите от Севера точни бяха Рафаел ван дер Ваарт (12'), Максимилиан Байстер (24') и Ласе Собиех (48'). Така за четвърти пореден сезон "кралскосините" не успяха да постигнат успех в откриващия мач на кампанията. В следващия кръг Шалке гостува на Волфсбург, а Хамбургер приема Хофенхайм.

Още във втората минута "кралскосините" откриха резултата на препълнения до краен предел "Фелтинс Арена". Младият полузащитник Юлиан Дракслер намери много добре съотборника си в атака Хунтелаар, който далечна дистанция простреля Рене Адлер.

Десет минути по-късно главният съдия на срещата Мануел Грефе отсъди 11-метров наказателен удар в полза на хамбургци. Марсел Янсен центрира отляво и топката се отби в ръката на Жоел Матип, а с дузпата се нагърби капитана Ван дер Ваарт, който не сбърка - 1:1.

Подемът в играта на Хамбургер продължи, и в 24-ата минута момчетата на Торстен Финк обърнаха резултата в Гелзенкирхен. Хайко Вестерман намери с перфектен 30-метров пас колегата си отдясно Дийкмайер. Непокритият защитник центрира точно на главата на Байстер, който се извиси над всички. Топката срещна горната греда, а после се отби в гърба на стража Тимо Хилдебранд, след което се озова в мрежата на Шалке - 1:2. Три по-късно "червените шорти" можеха да покачат своя актив, но ударът с глава на Милан Бадел срещна напречната греда.

Все пак в 46-ата минута "кралскосините" успяха да върнат гола пасив отново чрез Хунтелаар. Кристиан Фукс центрира добре от ляво и топката се озова на главата на Хунтера, който от четири метра не пропусна да порази за втори път Адлер - 2:2.

Две минути след почивката гостите от Севера за втори път излязоха напред в резултата. Рафаел ван дер Ваарт центрира от корнер, а Ласо Собиех с глава преодоля Хилдебранд - 2:3.

Постепенно възпитаниците на Йенс Келер се поукопитиха и взеха инициативата в срещата. Това даде ефект и в 69-ата минута стражът на Хамбургер трябавше да спаси своя отбор от изравняване. Новото попълнение на Шалке Адам Салай бе намерен чудесно от Ацуто Учида и стреля с глава от непосредствена близост, но за разлика от изравнителния гол на Хунтелаар, този път бившият страж на Леверкузен изби встрани.

Все пак натискът на Шалке даде резултат, когато в 72-ата минута влезлият като резерва Салай изравни. Йенс Клеменс стреля от дистанция, но Адлер не се намеси добре и топката се върна към дузпата, където дебнеше Салай, който безпроблемно направи 3:3.