Първа победа при Томаш, феновете върнаха настроението в ЦСКА - София - на живо от "Надежда" след 3:0 над Локомотив

Караджов отказа Левски на “Герена”, не се вижда светлина в синия тунел (видео+галерия)

Отборът на Левски продължава да мъчи своите фенове. “Сините” отново не записаха победа на стадион “Георги Аспарухов”, след като завършиха 0:0 с Берое в мач от 4-ия кръг на “А” група. Столичани играха повече от цяло полувреме с човек повече, тъй като Пламен Крумов бе изгонен заради два жълти картона в 37-ата минута.

Вратарят на гостите Иван Караджов игра силно срещу 26-кратните шампиони на България, като в последните минути на два пъти отказа домакините с отлични спасявания.

Така Левски остана без победа на “Герена” през този сезон, като във втори мач дори не се разписа. Днес близо 4000 фенове не спряха да подкрепят играчите на Славиша Йоканович, но въпреки това до победа не се стигна.

Именно поради това играчите отново отнесоха множество псувни и освирквания след края на мача от феновете в Сектор “Б” и “В”, които им бяха обещали подкрепа от първата до последната минута. Реферът Георги Кабаков също след спорния червен картон изнерви мача през втората част, когато спести няколко картона за играчи на "заралии", които също имат претенции към рефера.

Наставникът на "сините" Славиша Йоканович направи две промени в стартовите 11 за разлика от победата с 2:0 при гостуването с Пирин (Гоце Делчев). Орлин Старокин и Даниел Димов останаха на пейката, а техните места бяха заети от Дъстли Мюлдер и Кристовао Рамос.
Петър Хубчев също направи две промени сред титулярите от поражението с 1:3 от Локомотив (Пловдив). Получилият повиквателена от Любослав Пенев Венцислав Христов се завърна на върха на атаката вместо Игор Джоман, а дебютанта Евандро Ронкато смени Здравко Илиев.

Левски започно много силно, но нямаше късмет. Гари Родригес бе близо до гол в третата минута, когато преодоля Пламен Крумов и негов съотборник, но неговия изстрел бе избит от Иван Караджов. Холандецът останал сам срещу стража на гостите удари гредата в 9-ата минута. Стефан Велев и Кевин Брю пропуснаха в следващите минути.
Венцислав Христов бе на път да порари трибуните в 18-ата минута. Нападателят излезе сам срещу Илиев, но стража изби в корнер. Минута по-късно грешка на Рамос изведе Амир Саюд сам срещу Илиев, който отново спаси.
Следващите минути оборотите паднаха, а Караджов на три пъти и веднъж Илиев трябваха да се намесват след удари от дистанция.

Пламен Крумов бе изгонен за втори жълт картон в 37-ата минута, когато първо игра с гърди, но след това топката се удари в ръката му и Георги Кабаков го прати под душа. Здравко Илиев влезе веднага на мястото на Амир Саюд, за да подсили защита.
Рамос стреля в аут от добра позиция преди края на първата част.
Второто полувреме започна със страхотно спасяване на Караджов, който изби отличен удар на Нуно Пинто от над 22 метра от воле в 49-ата минута. Далечен удар на Гаджев рикошира в играч на гостите, но Караджов спаси отново.
Антонио Вутов замени Гаджев в 62-ата минута. Центриране на Брю мина на сантиметри от гредата. Изстрел на Генков с глава също бе спасен от юношата на ЦСКА. В 71-ата минута Костадин Стоянов дебютира за "заралии". Минута по-късно Давид Каядо удари дясната греда на Илиев, а при добавката Стоянов стреля във вратата, но стража на "сините" изби.

В следващите минути изненадващо гостите стояха по-добре и бяха по-активни, но Христов стреля в аут. Йоканович пусна Рамон Лопес в 75-ата минута на мястото на Рамос. Играчите на Берое имаха претенции за дузпа след игра на Лопес, която бе прилепена към тялото, но Кабаков даде знак играта да продължи.
В 86-ата минута невероятно извеждащо подаване на Вутов остави очи в очи Родригес с Караджов, който отново изби в корнер. Везалов с глава пък стреля в аут при следващото центриране, а Караджов се превърна в герой за своите в 89-ата минута. Стражът със сетни сили извади рикоширал удар на Мюлдер, който го прехвърляше и влизаше във вратата.
Така Левски стигна до първа точка този сезон на "Герена" и вече има четири в актива си след четири мача. "Сините" заемат девето място в класирането преди гостуването другата седмица на лидера Литекс в Ловеч, който има десет. Берое пък записа второ равенство след това с ЦСКА в Стара Загора и с пет точки е на седмо място.