Майнц надви Щутгарт в шоу с пет гола

Отборът на Майнц 05 стартира успешно новия сезон в Бундеслигата с победа с 3:2 над Щутгарт у дома. Двата тима изиграха доста динамичен двубой с пет гола в двете врати и още куп добри положения. Николай Мюлер на два пъти в 14-ата и 78-ата минута и Шинджи Оказаки в 65-ата бяха точни за домакините, а Ведад Ибишевич в 16-ата и Мартин Харник в 82-ата минута се разписаха

Още в началото на мача двата съперника си размениха два бързи гола. В 14-ата минута Николай Мюлер получи дълъг пас, финтира на скорост защитник и нахлу в наказателното поле, където с техничен удар откри резултата в полза на Майнц. Отговорът на Щутгарт обаче бе мигновен и в 16-ата минута Артур Бока центрира от дясно и Ведад Ибишевич от воле бе точен за 1:1. След това домакините имаха инициативата, но Оказаки пропусна добра възможност в 33-ата минута, като от воле от точката на дузпата не успя да преодолее Свен Улрайх.

В началото на второто полувреме и двата тима направиха сериозни пропуски като Мартин Харник на два пъти не успя да отбележи очи в очи с вратаря на съперника, а същото направи и Зденек Поспех от състава на домакините. Все пак в 65-ата минута топката бе центрирана в наказателното поле, където Оказаки овладя, обърна се и със силен удар направи резултата 2:1.

Щутгарт опита натиск, за да се върне в мача и в 69-ата минута Рауш стреля опасно от фаул, но вратаря спаси, а при последвалия корнер се стигна до нова опасност и защитник трябваше да чисти пред голлинията. В 71-ата минута пък Хайнц Мюлер отново трябваше да се намесва решително, за да опази вратата си след силен удар на Константин Рауш.

И точно когато изглеждаше, че гостите могат да възстановят равенството, в 78-ата минута Николай Мюлер получи прекрасен извеждащ пас и с изстрел под плонжа доведе нещата до 3:1. Все пак в 82-ата минута "швабите" направиха загубата си по-почетна като Харник този път не сгреши от добра позиция и оформи крайното 3:2.

Така Майнц взе първите три точки в актива си и се намира на 6-ото място в класирането, докато Щутгарт заема 12-ата позиция.