Абсолютен новак разби мита за непобедимия Ботев - "канарчетата" сразени насред Пловдив (видео)

Абсолютният новак в елита на родния футбол - Любимец разби мита за непобедимия Ботев след като срази именития си противник с 2:1 насред Пловдив в мач от 4-ия кръг от "А" група. В 49-ата минута Мирослав Будинов изведе своя тим напред в резултата. В 75-ата минута Огнянов съвсем попари феновете по трибуните, отбелязвайки втори гол. Пет минути преди края на редовното време Тодор Неделев намали разликата, но силите на домакините не стигнаха за нищо повече.

Възпитаниците на Станимир Стоилов създадоха множество голови положения, но сериозни пропуски направиха Валери Домовчийски, Ромарио и Мариян Огнянов. Донякъде те се дължат на липса на достатъчно майсторство, но това бе една от причините.

Още в самото начало на срещата пролича, че "жълто-черните" подхождат доста лежерно и не действат с нужната концентрация пред гола. Същото се отнася и за отбранителния вал, който доста често подценяваше набезите на противника и съвсем логично Ботев не успя да запази мрежата си суха.

Въпреки всичко "канарчетата" в по-голямата част от мача владееха инициативата и успяха да създадат куп голови положения. Първото бе в 15-ата минута, когато Мариян Огнянов центрира отляво и намери непокрития Валери Домовчийски, който от 2-3 метра отправи изстрел с глава, но топката отиде право в ръцете на вратаря.

В следващите минути домакините здраво натиснаха своя противник и успяха да стигнат до няколко опасности. Стражът на Любимец обаче се намеси по отличен начин и не позволи на кълбото да навести неговата мрежа. В края на първото полувреме Ботев на два пъти можеше да поведе в резултата, но неточни пред гола бяха Домовчийски и Ромарио.

Втората част отново стартира със сериозен пропуск пред вратата на Любимец. Домовчийски не успя да уцели топката при центриране отдясно, след което кълбото попадна на главата на Огнянов, който стреля над гредата. В следващите минути събитията на терена претърпяха напълно неочакват обрат.

В 48-ата минута Огнянов от гостите шутира от 20 метра и само липсата на късмет му попречи да се разпише, тъй като топката удари страничния стълб. Минута по-късно Любимец успя да вкара гол. Огнянов напредна мощно по лявото крило и подаде към Будинов, на когото не му остана нищо друго освен да опъне мрежата.

Попарени от гола възпитаниците на Станимир Стоилов се хвърлиха в атака. В 60-ата минута левият стълб се оказа верен помощник на вратаря Рашков след топовен шут на Тодор Неделев. Постепенно Ботев се изнесе доста напред и остави празни пространства, от които гостите се възползваха по най-добрия начин.

В 75-ата минута Огнянов съвсем попари надеждата на феновете по трибуните, отбелязвайки втори гол след прецизен удар с левия крак по диагонала. Ролята на асистент изигра Слави Шоколаров, който изведе своя съотборник след пас с коляно.

Оттук до края на срещата Ботев атакуваше, а Любимец се бранеше с всички сили. В 80-ата минута Домовчийски направи поредния си фрапантен пропуск. Артур Енрике центрира остро на няколко метра успоредно на голлинията, но бившият нападател на Левски не намери очертанията на опразнената врата. Пет минути преди края на двубоя Тодор Неделев върна надеждата на своя отбор, но въпреки това силите на Ботев не стигнаха за нищо повече от почетно попадение.

До този момент "канарчетата" не познаваха вкуса на загубата, тъй като имаха две победи и едно равенство. Новакът в елита пък стартира по отличен начин, записвайки шест точки. Преди днешната победа, Любимец се наложи над Лудогорец и Локомотив София.

БОТЕВ ПД - ЛЮБИМЕЦ 1:2