Китай спечели два златни и два сребърни медала на СП по бадминтон

Китай спечели два златни и два сребърни медала на световното първенство по бадминтон в китайския град Гуанчжоу. На сингъл при мъжете Дан Лин (Китай) се наложи над номер 1 Чон Вей Ли (Малайзия) с 16:21, 21:13, 20:17 за 93 минути. В края на мача Ли се отказа поради контузия. На двойки жени водачките в схемата Сяоли Ван и Ян Юй победиха за 69 минути Хие Вон Еом и И На Джан (Република Корея) с 21:14, 18:21, 21:8 гейма.

На сингъл жени номер 1 Сежуй Ли (Китай) загуби с 20:22, 21:18, 14:21 за 65 минути от четвъртата поставена Ратчанок Интанон (Тайланд). Поражения претърпяха и номер 1 в схемата на смесени двойки Чън Сюй и Цзин Ма (Китай). Те бяха надиграни от представителите на Индонезия Тонтови Ахмад и Лиляна Нацир с 21:13, 16:21, 22:20 за 74 минути. Мохамад Ахсан и Хендра Сетиаван (Индонезия) спечелиха титлата на двойки мъже, след като се наложиха с 21:13, 23:21 третите поставени Матиас Бое и Карстен Могенсен (Дания) за 33 минути.