Левски мачка пред погледа на Сираков

Левски победи Векта с 3:1, в среща от първия кръг на първенството Елитната юношеска група до 17 години (набор 1997 г.). Двубоят бе изгледан от спортно-техническият директор на Левски Наско Сираков. Резултатът бе открит в 34-ата минута, когато вратарят на гостите Асен Иванов и негов съиграч в защитата не се разбраха и Георги Йомов се възползва от грешката им, като прати топката в мрежата за 1:0.

В 48-ата минути играч на гостите изпълни пряк свободен удар почти от центъра и намери отлично Яник Кирилов, който с глава прати кълбото зад Мичев за 1:1.

В 70-ата най-добрият на терена Божидар Краев вкара изумителен гол, след като отправи бомбен шут от 20-ина метра, топката срещна напречната греда и тупна зад голлинията. Секунди преди края Алберт Райков сложи точка на хубава атака с отлично изпълнение за 3:1 и възнагради с попадение активните си действия.

Левски - Векта 3:1

1:0 Георги Йомов (34), 1:1 Янек Кирилов (48), 2:1 Божидар Краев (70), 3:1 Алберт Райков (80)

Левски: Велислав Мичев, Антонио Иванов (Александър Клинков), Марио Мишев, Галин Ташев, Димитър Буров, Стефан Аличков-капитан, Георги Йомов (Кристиян Лачев), Димитър Любенов (Марио Христов), Ангел Максимов, Божидар Краев, Лионел Матадос (Алберт Райков); Треньор: Ангел Станков

Векта: Асен Иванов, Ангел Лазаров, Атанас Тютюнджиев, Борислав Кушев, Красимир Колаков, Марин Пендов (Петър Дънгов), Арам Адамян, Рангел Игнатов-капитан (Антонио Пламенов), Атанас Чупов (Павел Димчев), Огюн Хасан, Янек Кирилов (Илия Красимиров); Треньор: Стоян Ангелов

Съдии: Димитър Буров, Димитър Русев, Димитър Добромиров (от София)