18-годишен донесе победа на Лил на старта

Отборът на Лил започна с победа новия сезон в Лига 1. "Кучетата" стигнаха до минимален успех с 1:0 над Лориен в първия си мач от френския шампионат. Единственото попадение бе дело на 18-годишния белгийски нападател Дивок Орижи. Младокът се разписа в 13-ата минута, с което даде победата на Лил.

Новакът в лигата Нант стартира по отличен начин и победи с 2:0 Бастия. Филип Джорджевич откри в средата на първата част. В средата на втората пък младата надежда на "канарчетата" Жордан Верету си изпроси глупав втори жълт картон и остави тима си с човек по-малко. Скоро обаче и корсиканците останаха в намален състав, тъй като Илан получи директен червен картон за грубо нарушение. В края на мача Жулиен Палмиери си отбеляза автогол за крайното 2:0.

Валансиен пък разби с 3:0 Тулуза, благодарение на попадения на Моар Меликсон от дузпа, за която новото попълнение на "виолетовите" Урош Спайч получи червен картон, Хосе Саес и Моар Меликсон.

Късен гол на Мевлют Ердинч - шест минути преди края на мача донесе успеха на Рен с 2:1 на Реймс. Преди това Венсан Пажо бе открил, а в самия край на първата част Гжегож Кричовяк изравни.

Единственото равенство тази вечер бе в Източна Франция, където Евиан и Сошо завършиха 1:1. Фабрис Ерет откри за домакините още в четвъртата минута, но Рой Контут изравни за гостите от Сошо.