Селтик съсече Ливърпул (видео)

Отборът на Ливърпул загуби с 0:1 от Селтик в последната си контрола преди началото на новия сезон в Премиър лийг. Мърсисайдци бяха поразени след гол на Амидио Балде в 12-ата минута, който бе оставен сам срещу вратаря, но през целия мач бяха по-активният тим на терена и могат да съжаляват, че загубиха. Шотландците пък трябва благодарят на късмета си и вратаря Лукас Залуска, който на няколко пъти през първата част спаси отбора.

Пропуски за Ливърпул направиха Фелипе Коутиньо, Даниел Стъридж и Стивън Джерард. Гол с глава на Коло Туре пък бе отменен заради засада при центрирането.

Така след шест победи в контролите си в предсезонната подготовка Ливърпул записа поражение в последния си мач преди началото на новия сезон. Тимът на Брендън Роджърс е домакин на Стоук Сити в първия си мач от Висшата лига.

СЕЛТИК - ЛИВЪРПУЛ 1:0
1:0 Балде (12)