Клозе носи победа на Лацио в Лондон

Отборът на Лацио загря с успех в Англия преди сблъсъка за Суперкупата на Италия с Ювентус на 18-и август. "Орлите" надвиха с 1:0 Кристъл Палас, като гост. Единственото попадение в мача отбеляза голаджията Мирослав Клозе в 12-ата минута.

Германският таран бе точен, след като засече отблизо избита от вратаря Сперони топка. Стражът бе затруднен от силен удар на италианския национал Антонио Кандрева. Играчите на Владимир Петкович водеха заслужено на почивката, като можеха да имат и по-голяма преднина. Новакът в Премиър лийг през втората част заслужаваше да стигне до равенство, но Федерико Маркети на няколко пъти с отличен рефлекс запази вратата си.

КРИСТЪЛ ПАЛАС - ЛАЦИО 0:1
0:1 Клозе (12)

Кристъл П(4-4-2):Сперони,Уард,Габидон,Дилейни,Мокси,Гранден,Кампаня,Доби, Томас, Гейл, Уилбрахам
резерви: Прайс, Рамидж, Винтер, О'Кееф, Филипс, Йединак
Лацио: (4-2-3-1): Маркети; Конко, Биава, Диас, Раду; Ледесма, Билия; Кандрева, Едерсон, Лулич, Клозе
резерви: Бисари, Стракоша, Новарети, Кана, Сиани, Гонзалес, Онази, Роци, Ернанес, Кейта, Флокари