Литекс поведе колоната в "А" група след разгром

Отборът на Литекс продължи със силното си представяне през новия шампионат. В среща от 4-ия кръг на "А" група "оранжевите" направиха на пух и прах последния в класирането Пирин (Гоце Делчев), побеждавайки го с 5:1 на собствения му стадион.

Симеон Славчев (6), Вилмар Джордан (14), Александър Цветков (41), Армандо Ваюши (54) и Кирил Десподов (78) се разписаха за гостите, а Борислав Хазуров отбеляза почетното попадение за неврокопчани в 31-ата минута.

С победата футболистите на Златомир Загорчич натрупаха 10 точки и поне за 24 часа ще са едноличен лидер в класирането. Пирин пък са 16-и с едва 1 точка и голова разлика 4:16.

Гостите демонстрираха по-голямата си класа още в самото начало на двубоя и не оставиха съмнение в превъзходството си. В 5-ата минута силен удар на Армандо Ваюши от разстояние срещна гредата, след което топката бе изчистена в ъглов удар. След изпълнението на статичното положение кълбото попадна в Славчев, чийто изстрел от няколко метра бе неспасяем за Абди Абдиков.

Ваюши продължи да тормози домакините с пробивите си по лявото крило. В 14-ата минута албанецът стигна чак до аутлинията, след което върна към Джордан. Колумбиецът не успя да засече в първия момент и падна на земята, но от това положение добута топката във вратата на Пирин за 0:2.

Пет минути по-късно и Юрген Джазула направи опит да се разпише, но силният му удар изпрати кълбото над вратата.

Чак в 31-ата минута неврокопчани организираха първата си смислена атака. Марио Близнаков центрира в наказателното поле, Веселин Марчев отклони с глава към Хазуров и за нападателя остана само да протегне крак, за да намали резултата.

Ловчанлии бързо си върнаха инициативата и в 41-ата минута удар на Цветков хвана неподготвен Абдиков, който инкасира трето попадение в мрежата си.

Играчите на Литекс изиграха втората част на по-ниски обороти, но това не им попречи да вкарат още два гола. В 54-ата минута Джордан върна жеста на Ваюши като му предостави добро подаване, а албанецът от своя страна ознаменува силната си игра с попадение. В 78-ата минута пък Десподов се възползва от грешка на отбраната на Пирин и с първото си докосване отбеляза пето попадение за "оранжевите".