Арсенал натупа Ман Сити във Финландия (видео)

Отборът на Арсенал победи с 3:1 Манчестър Сити в последния мач на двата тима от предсезонната подготовка. Срещата се игра във финландската столица Хелзиники, а "артилеристите" заслужено стигнаха до успеха, след като бяха по-активният тим през целия двубой. Тио Уолкот, Аарън Рамзи и Оливие Жиру бяха точни за лондончани, докато почетното попадение за тима от Манчестър бе дело на Алваро Негредо.

Резултатът бе открит още в деветата минута, когато Тио Уолкот стигна до стрелкова позиция в наказателното поле и технично прехвърли Джо Харт за 1:0. До края на първата част и двата тима имаха няколко шанса за гол, но до ново попадение не се стигна.

В 59-ата минута "артилеристите" стигнаха до втори гол. Аарън Рамзи успя да излезе на позиция сам срещу вратаря и успя да премине покрай него за 2:0. Само три минути по-късно резултатът стана 3:0 в полза на Арсенал, когато Венсан Компани не успя да изчисти един дълъг пас и топката стигна до Оливие Жиру, който направи резултата класически с прехвърлящ удар.

Десетина минути преди края на мача Сити все пак стигна до гол. Алваро Негредо успя да изпревари Лоран Кошчелни и прокара топката покрай Лукаш Фабиански.

Така двата тима очакват началото на Премиър лийг идната седмица. Арсенал приема Астън Вила, докато Сити са домакини на Нюкасъл.

АРСЕНАЛ - МАНЧЕСТЪР СИТИ 3:1
1:0 Уолкот (9)
2:0 Рамзи (59)