Наполи надигра Бенфика, Игуаин с дебютен гол (видео)

Отборът на Наполи победи Бенфика с 2:1 в контролна среща между двата тима играна на стадион "Сан Паоло" в Неапол. Домакините стигнаха до успеха с попадения на Валон Бехрами в 6-ата и на Гонсало Игуаин в 70-ата минута. За гостите пък се разписа Луисао в 45-ата минута.

Наполи бе отборът, който доминираше през първото полувреме. Още в 6-ата минута Лоренцо Инсине центрира към Бехрами на близката греда, който с глава не сгреши за 1:0. След това домакините имаха още няколко добри шанса, но противно на логиката, в добавеното време на първата част резултатът бе изравнен. При едно центриране от фаул в наказателното поле Луисао бе изпуснат от отбраната и с глава възстанови равенството в мача - 1:1.

През втората част обаче Наполи продължи да бъде по-настоятелен и в 70-ата минута Пабло Армеро пусна пас по земя за Игуаин, който от движение стреля и не остави шансове на вратаря за крайното 2:1.

Наполи - Бенфика 2:1
1:0 Бехрами (6)
1:1 Луисао (45)
2:1 Игуаин (70)

НАПОЛИ: Рейна (Рафаел 46), Место (Маджо 46), Албиол (Гамберини 74), Бритос (Канаваро 46), Сунига (Армеро 46), Инлер (Джемайли 46), Бехрами (Радошевич 79), Кайехон (Новотни 84), Хамшик (Пандев 63), Инсине (Мертенс 46), Игуаин (Калайо 74),

БЕНФИКА: Артур, Гарай,  Кортес (Мелгареко 61), Перейра, Родриго (Силвио 46), Гаитан, Матич (Гомес 79), Сюлеймани (Аморим 46), Перес (Джуричич 79), Маркович (Джон 60)