Реал Мадрид удари Челси в битка за трофей след шоу на Кристиано (видео)

Турнирът "International Champions Cup" в Маями бе спечелен от испанския гранд Реал Мадрид. "Белите" победиха с 3:1 английския Челси в прекия спор за трофея. Мениджърът на "сините" от Лондон Жозе Моуриньо се изправи срещу бившия си тим, а същото важеше и за старши треньора на "лос бланкос" Карло Анчелоти. Головете за "лос меренгес" отбелязаха Марсело Виейра (14) и Кристиано Роналдо (31, 57), а точен за Челси бе Рамиреш (16).

В 14-ата минута хърватският халф Лука Модрич подаде на Марсело, бразилският ляв халф-бек навлезе в наказателното поле на англичаните и с прецизен удар не остави шансове на Петер Чех. Радостта в бяло обаче бе твърде кратка, защото още в 16-ата минута резултатът бе изравнен. Бразилският халф Рамиреш бе изпуснат от бранителите на Реал Мадрид, озова се очи в очи с Икер Касийяс и елегантно го прехвърли.

В 31-ата минута португалската мегазвезда на Реал Мадрид демонстрира майсторството си в изпълнението на фаулове и със страхотен шут от пряк свободен удар изведе отново тима си напред в резултата - 2:1. CR7 обаче не бе казал последната си дума. В 57-ата минута 28-годишното крило заби топката в мрежата на Челси с глава след центриране отляво и с представянето си в двубоя сякаш отговори на изказването на Моуриньо отпреди дни за "истинския" Роналдо ("Феномена" от Бразилия).

Един от най-любопитните моменти в мача бе в 67-ата минута, когато зрителите видяха прегръдка на Кристиано с появил се на терена фен.

В добавеното време пък младият нападател на Реал Мадрид Алваро Мората вкара ефектен гол с пета след пас на Кристиано, но попадението бе отменено заради засада.

РЕАЛ МАДРИД - ЧЕЛСИ 3:1
1:0 Марсело (14)
1:1 Рамиреш (16)
2:1 Кристиано Роналдо (31)
3:1 Кристиано Роналдо (57)

РЕАЛ МАДРИД (4-2-3-1): Касийяс; Арбелоа (46-Карвахал), Рамос, Пепе, Марсело (73-Начо); Модрич (73-Каземиро), Кедира, Иско (84-Мората), Йозил, Роналдо; Бензема, (69-Ди Мария)

ЧЕЛСИ (4-3-3): Чех; Иванович, Кейхил, Тери (73-Аспиликуета), Коул; Рамиреш (73-Есиен), Ван Хинкел (73-Шюрле), Лампард (46-Де Брюн); Оскар (46-Моузес), Лукаку (46-Торес), Азар

ЖЪЛТ КАРТОН: Арбелоа (Реал Мадрид)