Вижте всички резултати в ШЛ и кои отбори си пробиха път към плейофа (видео)

Хърватският първенец Динамо (Загреб) се класира за плейофите на Шампионската лига. В реванша от третия предварителен кръг Динамо разби като гост Шериф (Молдова) с 3:0 и с обш резултат 4:0 елиминира съперника си. Точни за Динамо в сряда вечерта бяха Жуниор Фернандес (10), Судани (27) и Дуйе Чоп (61). Бившият нападател на Левски и Литекс Исмаил Иса започна двубоя на скамейката на резервите на Шериф и влезе в игра в 63-ата минута на мястото на Рикардиньо.

Място в плейофите си гарантира и Виктория (Пилзен). Чехите пометоха у дома с 6:2 Калю и елиминираха естонците с общ резултат 10:2. Това бе вечерта на 38-годишния ветеран Павел Хорват, който реализира хеттрик за Виктория (20, 44, 62). Другите попадения за чехите отбелязаха Станислав Тецл (58), Томаш Хорава (71) и Томаш Вагнер (82). За гостите точен бе на два пъти Дамяно Кинтери (10, 69).

Напред продължава и шотландският Селтик. "Детелините" от Глазгоу стигнаха до 0:0 при гостуването си на шведския Елфсборг, но това се оказа достатъчно за тях, за да продължат в следващата фаза, след като спечелиха с 1:0 първата среща. При резултат 0:0 приключи и срещата-реванш между Легия (Варшава) и Мьолде. След 1:1 в първата среща в Норвегия напред продължава полският тим - заради отбелязания на чужд терен гол. В мача в сряда вечерта между двата тима червен картон получи Емануел Екпо от Мьолде в 79-ата минута.

Българският национал Станислав Манолев не бе дори в разширения състав на ПСВ Айндховен при победата на холандците с 3:0 като гости на белгийския Зулте-Варегем. Тим Матавж (56-дузпа) и Закария Бакали (73) се разписаха за ПСВ, а Бруно Годо си отбеляза автогол в последната минута, с което направи поледата на гостите класическа. Червен картон от състава на белгийците пък получи в 56-ата минута Стив Колпаерт. Първата среща завърши с победа с 2:0 за ПСВ.

Украинският Металист (Харков) също си осигури място в плейофите, след като завърши 1:1 у дома с гръцкия ПАОК (Солун). Металист елиминира съперника си с общ резултат от двете срещи 3:1. До хикса в сряда вечерта се стигна след голове на Себастиан Бланко (73) за Металист и на чеха Томаш Нецид (82) за гърците.

Малко по-рано в сряда място в плейофите си осигуриха Зенит и Аустрия (Виена).