Рома отнесе Торонто след страхотен мач на Пянич (видео)

Отборът на Рома отнесе с 4:1 канадския тим Торонто като гост в приятелски мач. Домакините от Торонто поведоха в резултата след автогол в 16-ата минута на аржентинския защитник Николас Бурдисо, който отклони топката в собствената си мрежа с глава след центриране отдясно, но още през първото полувреме "вълците" от Рим обърнаха резултата в своя полза. Първо халфът Алесандро Флоренци изравни резултата в 25-ата минута почти от голлинията, възползвайки се от прекрасно центриране на новото попълнение Майкон, а нападателят Марко Бориело се разписа за 2:1 осем минути по-късно. Ветеранът бе точен с глава след центриране отляво на Флоренци.

След почивката пък се развихри босненският халф Миралем Пянич, появил се в игра на мястото на Маркиньо. В 52-ата минута обаче Торонто бе много близо до изравняване на резултата - далечен удар на Бекър се отби от гредата. В 67-ата минута Пянич направи резултата 3:1 с великолепен изстрел от фаул, а три минути преди края босненецът пак се разписа - при това с пета. Пянич наказа разконцентрирана игра на бранителите на Торонто, преодоля и вратаря и с пета насочи топката в мрежата.

Съставът на Рома (4-3-3): Де Санктис (46-Лобонц); Майкон (62-Романьоли), Бурдисо, Йедвай (79-Торосидис), Додо; Брадли (88-Вере), Тадей (76-Строотман), Флоренци ( 71-Тоти); Ламела (76-Тало), Бориело, Маркиньо (24-Пянич)