Ботафого надви Васко да Гама, Зеедорф с нов гол (видео)

Нападателят Фред пропусна дузпа за втори път за четири дни при равенството на Флуминензе 1:1 навън срещу Понте Прета в 11-ия кръг на шампионата на Бразилия. В 43-ата минута бразилският национал не успя да преодолее вратаря Роберто, който спаси удара му от бялата точка. Само три дни по-рано Фред не можа да реализира дузпа и срещу Крузейро. Нападателят играе колебливо след финала в турнира за Купата на конфедерациите, в който Бразилия спечели с 3:0 срещу Испания през юни, а Фред вкара две попадения. Все пак в 50-ата минута Уелингтон даде аванс в полза на шампионите, но малко преди края на редовното време Вилиам изравни. До момента Флуминензе се намира на 11-а позиция в класирането с актив от 13 точки.

Носителят на Копа Либертадорес Атлетико Минейро загуби с 0:3 навън срещу Фламенго. Още до 15-ата минута домакините водеха с голове на Никсон и Елиаш. Паулиньо реализира третото попадение в полза на Фла четвърт час преди края на двубоя. Атлетико игра без най-голямата си звезда Роналдиньо. В дербито на Порто Алегре, в което бяха показани три червени картона, Гремио и Интернасионал завършиха наравно 1:1.

Крузейро спечели с 1:0 у дома срещу Коритиба. Крузейро има 21 точки, а лидер е Ботафого е с 23. Ботафого надделя с 3:2 като гост над Васко да Гама, като холандският ветеран Кларънс Зеедорф отбеляза един от головете за победителите.