Новият нападател на Атлетико носи трофей пред 50 000 (видео)

Отборът на Атлетико Мадрид победи уругвайския Насионал във финала на турнира "Копа Еуроамерикана" с 2:0 и спечели трофея. И двата гола за "дюшекчиите" бяха дело на новото попълнение Леонардо Баптищао. Привлеченият от Райо Валекано нападател откри резултата в 46-ата минута след пробив на Давид Вийя. Вратарят на уругвайците спаси изстрела на Ел Гуахе, но при добавката Баптищао нямаше как да сбърка. Интригата в мача приключи в 80-ата минута. Тогава Баптищао се обърна пред наказателното поле и препарира вратаря на Насионал.

Срещата на стадион "Сентенарио" в Монтевидео се игра пред 50 000 зрители. Атлетико направи слабо първо полувреме, но след почивката появата на Баптищао и Кристиан Родригес внесе повече острота в атаките на испанците, които закономерно наложиха волята си.

НАСИОНАЛ - АТЛЕТИКО М 0:2
0:1 Л. Баптищао (46)
0:2 Л. Баптищао (80)