Карвальо с първи гол в Белгия

Българският младежки национал Александър Колев започна като титуляр за новия си отбор Геел, но дебютът му беше белязан от поражение с 1:2 при гостуването на Уайт Стар Брюксел. Този мач беше от 1-ия кръг на белгийската втора дивизия, а по мнението на местните специалисти двата отбора ще бъдат сред претендентите зопромоция.

Въпреки загубата, заслугата за единствения гол на Геел беше именно на софиянеца. Той получи топката между халфовете и централните защитници, тръгна сам, но точно пред дъгата на наказателното поле беше спънат. От фаула Стройс откри резултата за Геел, а Александър Колев беше сменен десет минути преди края на мача.

Още до почивката домакините изравниха чрез бившия нападател на Левски Базил де Карвальо, който се възползва от грешка на защитата и на празна врата от 2 метра изравни. След почивката също от свободен удар столичани стигнаха до успеха с 2:1.