100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:0

ЦСКА (М) загуби точки в Казан, Миланов остана на пейката (видео)

Шампионът ЦСКА (Москва) завърши 0:0 с Рубин в Казан в мач от 4-ия кръг на руската Премиер Лига. И днес българският халф Георги Миланов не направи официален дебют за "армейците". Бившият играч на Литекс остана през всичките 90 минути на резервната скамейка.

В 15-ата минута добра възможност за откриване на резултата се откри пред Гьокдениз Карадениз от състава на Рубин, но стражът на московчани Игор Акинфеев спаси удара на турския халф. В 25-ата минута гостите бяха много близо до това да излязат напред в резултата, но нямаха късмет. Швейцарското ново попълнение Стивен Цубер отправи страхотен далечен удар, но за щастие на казанци топката се отби от гредата и се върна на терена.

Четвърт час след почивката венецуелският нападател на Рубин Соломон Рондон проби в наказателното поле на столичани и стреля опасно, но от малък ъгъл и не намери очертанията на вратата. Секунди по-късно "армейците" отговориха с изстрел на шведския халф Расмус Елм, но вратарят Сергей Рижиков бе на мястото си. В 66-ата минута Рондон отново създаде напрежение пред вратата на ЦСКА (М), но шутът му профуча над напречната греда.

В 70-ата минута появилият се току-що в игра Сейду Думбия изскочи в изгона позиция за гол след грешка на испанския бранител Иван Маркано. Котдивоарският нападател опита технично да прехвърли Рижиков, но мерникът му изневери. Минута по-късно пък Рубин имаше златен шанс да порази вратата на ЦСКА (М), но Акинфеев показа класата си и с блестящо спасяване изби удара на Владислав Кулик.

В 80-ата минута шведският халф на ЦСКА Понтус Вернблум пропусна чудесен шанс за гол, стреляйки над вратата след центриране от ъглов удар. Две минути преди края и защитникът Василий Березуцкий не успя да изпрати топката във вратата на Рубин с глава, и двубоят приключи без голове.

Тимът на Леонид Слуцкий е трети във временното класиране с 8 точки след 2 победи и вече 2 равенства. Воденият от Курбан Бердиев тим на Рубин пък е шести с 6 точки, като също не познава вкуса на поражението от началото на сезона.

РУБИН (КАЗАН) - ЦСКА (МОСКВА) 0:0