ПСЖ грабна Суперкупата на Франция с драматичен обрат (видео)

Шампионът на Франция Пари Сен Жермен спечели и Суперкупата на страната след като победи Бордо с 2:1 във финала, който се игра в Габон. Парижани постигнаха невероятен обрат от 0:1, като отбелязаха два гола в края на мача, а победният падна в петата минути на даденото от съдията продължение. Първо Анри Сайве изведе Бордо напред в 36-ата минута, но Онженда в 82-ата и Алекс в 95-ата минута донесоха успеха на шампионите. Така новият наставник на ПСЖ Лоран Блан спечелия първия си трофей начело на тима.

ПСЖ доминираше през първото полувреме. Парижани повече владееха топката и често стигаха в близост до наказателното поле на съперника, но така и не намираха начин да отправят завършващият удар към вратата. В същото време Бордо разчиташе да стабилни действия в отбрана и контраатаки. При една от тях в 36-ата минута Морис-Белей напредна по лявото крило и центрира в наказателното поле, където Анри Сайве с глава прати топката в мрежата и изведе тима си напред в резултата.

Този гол като че ли даде още увереност на "жирондинци", които стояха далеч по-добре през втората част. ПСЖ обаче пръв имаше шанс да отбележи в 53-ата минута, когато Езекиел Лавеци реши да опита далечен изстрел, който попадна в ръцете на вратаря. Три минути по-късно обаче Морис-Белей също имаше добра възможност като ударът му мина встрани от вратата. В 59-ата минута пък Биого Поко направи невероятен рейд през защитата на парижани и изскочи очи в очи срещу Салваторе Сиригу, но стреля право в тялото му и пропусна да удвои.

ПСЖ може да има претенции към съдиите в мача, тъй като в 78-ата минута Златан Ибрахимович отбеляза с глава, но попадението не бе зачетено заради засада, каквато всъщност нямаше. Въпреки това столичани не се притесниха и само четири минути по-късно Онженда получи великолепен извеждащ пас от Ибра и хладнокръвно реализира за 1:1.

Така мачът вървеше към изпълнение на дузпи, но в добавеното време Бордо реши да бави играта извършвайки три смени. Това обаче като че ли разстрои синхрона на тима в отбрана и в 95-ата минута при едно центриране от фаул Лукас Моура прати топката в наказателното поле, където Алекс се извиси и с глава заби кълбото в мрежата на "жирондинци" за крайното 2:1, с което донесе и трофея на своя тим.

ПСЖ - Бордо 2:1
0:1 Сайве (36)
1:1 Онженда (82)
2:1 Алекс (90+5)

ПСЖ: Сиригу, Жале, Алекс, Силва, Максуел, Лукас, Мота (Верати 72), Матуиди, Пасторе (Онженда 73), Лавеци (Коман 72), Ибрахимович

БОРДО: Карасо, Пундже, Сертич, Сане, Мариано, Нгуемо, Поко, Плашил (Жуси 90), Морис-Белей (Сако 90), Обраниак, Сайве (Халифа 90)